خرید آپارتمان مازندران – پیش خرید آپارتمان در مازندران

شیرآلات داخلی !

شیرآلات داخلی !

 هرکدام از فضاهای داخلی مبلمان و تجهیزات خاص خودشان را دارند که باعث می شوند فضا زیبا تر و کاربردی تر شود، در فضاهایی مانند اتاق خواب؛ تخت خواب.

در آشپزخانه کابینت و در حمام و سرویس های بهداشتی شیرآلات و ابزار آلات مهم ترین اجزای فضا هستند. در مطلب اخبار امروز می خواهیم به بررسی انواع شیرآلات و چینی های بهداشتی بپردازیم.

آنچه بیش از هر موضوعی به سینک آشپزخانه، حمام و دستشویی جلوه و زیبایی می‌بخشد؛ شیرآلاتی است که در این فضاها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل انتخاب یک شیرآلات زیبا و چشمگیر تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی دکوراسیون، سبک و مدل آن می‌گذارد. البته نباید فراموش کنید که کیفیت در شیرآلات به هیچ عنوان نباید قربانی کیفیت شود. چون شیرآلات جزو وسایلی هستند که علاوه بر زیبایی در دکوراسیون در طول روز بارها و بارها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بر همین اساس باید نکاتی را درباره انتخاب یک شیرآلات درست و با کیفیت بدانید تا برق و جلای شیرآلات چشم شما را نگیرد و کیفیت را به باد فراموشی بسپارید.

انواع شیرآلات ظرفشویی

شیر آلات ساختمانی دارای انواع مختلفی هستند که بر حسب نیاز مصرف کننده و البته زیبایی و کاربری آن ها انتخاب می شوند. یکی از این انواع این شیرآلات، نوع اهرمی آن ها هستند. این نوع شیر آلات دارای اهرمی برای باز شدن و سرازیر شدن آب هستند. با بالا کشیدن این اهرم جریان آب سرازیر و با پایین آوردن آن ها جریان آب قطع می شود. همچنین برای تنظیم دمای آب اهرمی چرخشی نیز در نظر گرفته شده است که با چرخاندن شیر به طرفین دمای آب به سرد یا گرم تغییر می کند. این شیرآلات می توانند پایه کوتاه یا پایه بلند باشند که بنا بر سبک دکوراسیون سرویس بهداشتی شما می توانند مورد مصرف قرار بگیرند.

این نوع شیرآلات یکی از پرکاربردترین و رایج‌ترین نوع شیرآلات موجود در بازار هستند.

شیرآلات با توجه به نوع طراحی‌ها، جنس‌ها و شیوه‌های اتصال با هم فرق می‌کنند. بر همین اساس شیرهای آب متصل به سینك، شیرهای آب تك دستگیره‌ای، شیرهای آب دو دستگیره‌ای و شیرهای آب بدون دستگیره ساخته شده‌اند. برای انتخاب شیرآلاتی که متصل به سینک است باید به این نکته توجه کنید که سینک آشپزخانه شما چند حفره دارد و با توجه به همین موضوع شیرآلات مدنظرتان را انتخاب کنید.

شیرآلات تک دستگیره تنها به یک حفره نیاز دارد و همان تک دسته برای باز و بسته و سرد و گرم کردن مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما شیرآلاتی که دارای دو دسته است به حداقل سه حفره در سینک ظرفشویی نیاز دارد که هر دستگیره برای آب گرم و سرد به صورت مجزاست و بیشتر این مدل شیرآلات سبک کلاسیک و سنتی هستند و به درد دکوراسیون‌هایی می‌خورد که سبک آنها سبک مدرن نیست. شیرآلات بدون دستگیره نیز چون به صورت حسگر عمل می‌کنند حالت مدرن‌تری دارند که برای دکوراسیون مدرن بیشتر کارایی دارد. مدل دیواری شیرآلات نیز وجود دارد که دیگر چند سالی می‌شود به دلیل سختی‌هایی که در نصب دارد مورد استقبال قرار نمی‌گیرد.

انواع شیرآلات دستشویی

در زمینه انتخاب شیرآلات حمام و دستشویی نیز لازم است نکاتی را از نظر بگذرانید. بهتر است بدانید که شیرآلات اهرمی از نظر بهداشتی و از نظر کارایی در سطح بالاتری از شیرآلات فلکه‌ای قرار دارند و شیرآلات اهرمی برای سرویس بهداشتی هم از نظر سادگی در نصب و هم بهداشت مناسب‌تر هستند. به طور کلی شیرآلات دستشویی و حمام اهرمی به انواع شیرآفتابه اهرمی، شیردستشویی اهرمی، شیردوش اهرمی و شیرروشویی تو کاسه اهرمی تقسیم می‌شوند که باتوجه به کارایی و مدل‌های گوناگون در طرح‌ها و جنس‌های مختلف تولید می‌شوند. شیرآلات روشویی مدل دیواری نیز وجود دارد که باز هم به دلیل شرایط دشوار نصب و سبک و سیاق روشویی دستشویی ها چندان مورد استقبال قرار نمی‌گیرد اما با این حال گزینه قابل تاملی است.

نکته مهم اینکه اگر می خواهید برای همه فضاهای خانه تان مانند آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی شیر آب تهیه کنید؛ خریدن شیرآلات به صورت ست ایده مقرون به صرفه تری است. بیشتر شرکت های فروشنده شیرآلات، ست های زیبایی را در اختیار شما قرار می دهند. ست بودن همه شیرآلات این امکان را به شما می دهند که از یکسان بودن و هماهنگی میان حتی جزیی ترین اجزای تشکیل دهنده فضای داخلی خانه تان لذت ببرید.

سینک روشویی

در طراحی دکوراسیون داخلی سرویس های بهداشتی انتخاب سینک روشویی زیبا خیلی مهم است. امروزه در بازارها می توان نمونه های مختلف سینک ها را دید و متناسب با دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی آن ها را خریداری کرد. این سینک ها را هم می توان به صورت انفرادی و هم به صورت کابینت هایی زیبا و جادار خریداری کرد. البته نوع کابینتی این سینک ها فضای بیشتری را برای طبقه بندی و نظم دهی سرویس های بهداشتی در اختیارتان قرار می دهد.

شیرآلات حمام

در فضای حمام علاوه بر شیر آب نیاز به عَلم دوش نیز هست. این علم ها دارای انواع مختلفی هستند بعضی از آن ها ثابت و بعضی دیگر از آن ها متحرک و قابل جدا شدن از جای خود هستند. برخی از این علم ها ظاهری ساده دارند و بعضی دیگر از آن ها در بدنه خود جاهایی برای قرارگرفتن صابون و لوازم کوچک دیگر دارند که مسلما کارآیی آن ها را افزایش می دهند.

شیرآلات داخلی
شیرآلات داخلی

جنس مناسب شیرآلات

فارغ از مدل کارایی شیرآلات دستشویی، حمام و آشپزخانه آنچه در انتخاب اهمیت دارد جنس شیرآلات است. به طور کلی هر شیرآلات از دو قسمت داخلی یا اصلی شیر و پوشش خارجی تشکیل می‌شود. آلیاژ برنج و سرب خشک، جنس آلیاژ به کار رفته در شیرآلات است. البته چند سالی می‌شود که دیگر از سرب خشک در مدل شیرآلات استفاده نمی‌شود. چون اگر به خوبی آبکاری بر روی این شیرآلات صورت نگیرد باعث می‌شود به مرور زمان سرب موجود در شیر آلات آلودگی‌های خطرناکی برای افراد ایجاد کنند.

برای قسمت رویه شیرآلات نیز از فلزاتی مانند برنز، مس، استیل یا برنج استفاده می‌شود که با نگاهی به بازار شیرآلات در ایران متوجه خواهیدشد که بیشتر این شیرآلات با استیل آبکاری شده‌اند چون از نظر قیمتی به صرفه‌تر نیز هستند. البته فراموش نکنید که آبکاری باید بسیار خوب و با کیفیت صورت گرفته باشد که در برابر زنگ زدگی، ساییدگی و خوردگی مقاومت شیرآلات را بالا خواهد برد. باید مواد آبکاری علاوه بر دوام در مقابل کلر و آهک نیز مقاوم باشد. همچنین نکته مهم دیگر کاتریج داخلی (مغزی شیرآلات) شیر است که باید کیفیت خوبی داشته باشد. چون عمر مطلوب یک شیر مربوط به همین قسمت مغزی است.

در کل انتخاب شیرآلات مناسب بخش مهمی از کارهاییست که شما برای راحتی و آسایشخود در منزل انجام میدهید

استفاده از شیرآلاتی با جنس های نامرغوب و بی کیفیت باعث می شود در طولانی مدت به دردسر بیافتید و به فکر تغییر شیرآلات داخلی خود باشید.

omid888

دیدگاهتان را بنویسید

تماس