خرید آپارتمان مازندران – پیش خرید آپارتمان در مازندران

خرید واحد هوتن

با سلام خدمت همراهان گرامی ، خرید خانه و سرمایه گذاری در بازار مسکن از گذشته مورد استقبال قرار دارد و یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری سود آور به شمار می رود . در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم هر روز شاهد افزایش معاملات خرید مسکن هستیم . این نوع معاملات مثل هر معامله دیگری دارای شرایط و قوانین مختص به خود که باید آن ها را در نظر داشته و براساس آن ها وارد معامله شد .

پروژه های انبوه سازان هوتن

 

 

ما  قصد داریم به توضیح در مورد خریدواحد هوتن  و محاسن و معایب آن بپردازیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله به بیان مسائل زیر می پردازیم :

-سرمایه گذاری در بازار مسکن

-عوامل موثر بر بازار مسکن

-بررسی چند متغییر در بازار مسکن

– خرید واحد هوتن

-محاسن پیش خرید آپارتمان

-معایب پیش خرید آپارتمان

-مسائل قانونی که در قرارداد  خرید واحد هوتن

-جمع بندی

.

.

.

سرمایه گذاری در بازار مسکن :

برای ورود به بازار مسکن علاوه بر سرمایه اولیه ، باید دانش و آگاهی لازم را داشته باشید . آگاهی و دانش لازم  باعث افزایش اندوخته و ارزش ملک می شود ، در غیر اینصورت ورود به بازار مسکن موجب از دست رفتن سرمایه و اندوخته مالی می شود . بسیاری از افراد برای اولین بار قصد خرید و یا فروش ملک را دارند با هدف داشتن سرپناه وارد بازار می شوند .

برخی  با هدف سرمایه گذاری و افزایش اموال مشغول فعالیت می شوند . نکته ای که باید در خرید خانه و سرمایه گذاری بازارتوجه داشت  نیاز به زمان ، تا فرد سرمایه گذار را به هدف افزایش سرمایه برساند . خرید خانه و ملک در دراز مدت به سود دهی مناسب خواهد رسید . در این بین با عواملی روبرو هستیم که باید براساس اولویت های شخصی و اصول خرید مناسب تصمیم درست را بگیریم .

سرمایه گذاری در بازار مسکن

عوامل موثر بر بازار مسکن :

عوامل موثر بر بازار مسکن به گونه ای که رونق یا رکود بازار ، افزایش و کاهش قیمت ها را به دنبال دارد . زمانی که شاخص قیمت مسکن رشد بیشتری از شاخص قیمت در کل اقتصاد کشور داشته باشد. افراد و سرمایه های آن ها به سمت بازار مسکن جذب شده و شاهد رونق بازار خواهیم بود . در غیر اینصورت بازار مسکن و بصورت غیر مستقیم اقتصاد کشور دچار بحران می شود . عرضه و تقاضا در بازار مسکن به عنوان مهم ترین عوامل بر قیمت های ارائه شده می باشد . اما در مجموع پارامترهای زیر برقیمت مسکن ، شرایط بازار و رونق یا رکود آن تاثیر می گذارد .

بررسی چند متغیر بر قیمت مسکن :

۱.قیمت زمین :

یکی از شاخص های مهم بر تغییر قیمت مسکن ، قیمت زمین می باشد  که می تواند قیمت ملک ارائه شده را افزایش دهد . قیمت زمین تحت تاثیر تورم موجود در اقتصاد کشور بوده و براساس آن تغییر می کند . در بعضی از شهر ها به علت نبود زمین مناسب و یا بالا بودن قیمت و در نتیجه کم شدن ساخت و ساز باعث کمبود مسکن شده است .

۲.هزینه ساخت و ساز :

هزینه ساخت و ساز براساس شاخص نرخ ارز و واردات متغیر بوده و می تواند قیمت مسکن را افزایش دهد . افزایش قیمت مسکن  و قیمت زمین و کمبود آن می تواند شاخص قیمت ملک را افزایش دهد .

هزینه ساخت و ساز

۳.تورم :

تورم از جمله مواردی که بصورت مستقیم و غیر مستقیم بر روی قیمت تاثیر می گذارد . با کمی بررسی متوجه می شویم که ایران طی این سال ها همواره جزو کشورهای دارای بالاترین نرخ تورم در جهان است . در شرایط تورم ویژگی ذخیره ارزش و کالای سرمایه ای بودن مسکن اهمیت دو چندان پیدا می کند .

در این شرایط تقاضا برای مسکن افزایش می یابد و رونق در بازار مسکن ایجاد می شود . افزایش تقاضا برای سرمایه ، به همین دلیل رکود در بازار مسکن ایجاد می شود .  با افزایش تورم و بالا رفتن قیمت ها قیمت مصالح افزایش پیدا می کند و تاثیر زیادی بر کاهش ساخت و ساز و افزایش قیمت مسکن خواهد داشت .

۴.جمعیت :

چند عامل ؛ جمعیت ، محدوده ی سنی جمعیت ، آمار ازدواج ، درآمد نیروی کار بر رونق و رکود  بازار مسکن تاثیر گذارند . با افزایش رشد جمعیت منجر به افزایش آمار ازدواج ، افزایش نیروی کار و درنتیجه افزایش تقاضا در بازار و رونق می شود .

خرید واحد هوتن :

در سال های اخیر با توجه به افزایش قیمت آپارتمان و کاهش قدرت خرید مشتریان ، قرارداد پیش خرید آپارتمان از رونق بسیار زیادی برخوردار است . پیش خرید به املاکی که قبل از تکمیل و ساخته شدن خریداری شود می گویند . پیش خرید آپارتمان برای کسانی که پول لازم برای خرید خانه ندارند بسیار مناسب است .

محاسن پیش خرید آپارتمان برای خریدار :

۱.قیمت مناسب :

این خانه ها قیمت کمتری نسبت به خانه های آماده دارند این میزان بین ۱۰ تا ۳۰درصد است . با توجه به اینکه ملک هنوز آماده تحویل نیست و لازم برای مدتی صبر کنید به همین دلیل قیمت مناسب تری نسبت به خانه های آماده دارد .

۲.اقساط :

زمانی که قصد پیش خرید آپارتمان را دارید می توانید پول خرید مسکن را بصورت اقساط ماهانه پرداخت کنید . این گونه پرداخت بسیار راحت تر و بهتر از این که پول را یکجا پرداخت کنید .

۳.تغییر مطابق با سلیقه خریدار :

به دلیل تکمیل نبودن خانه خریدار می تواند در روند ساخت خانه نظرات خود را اعمال کند و از مصالح و وسایلی مطابق با سلیقه شخصی خود در خانه استفاده کند .

۴.نظارت بر تمام مراحل :

در ساختمان های آماده تنها اجزای روکار ساختمان قابل رویت است . اما در پیش خرید تمامی مراحل ساخت و کیفیت مصالح توسط خریدار قابل رویت است .

شما با  خرید واحد هوتن می توانید مطابق بودجه و سلیقه خودتان ملک مورد نظر خود را خریداری کنید و در تمام مراحل ساخت ناظر کیفیت عالی محصولات باشید . با ارتقای کیفیت و اجرای ایده های جدید در تمام مراحل ساخت و با تعهد کامل نسبت به قراردادها سعی در جلب رضایت مشتریان عزیز دارد . انبوه سازان هوتن اولین مجموعه ای است که آپارتمان های خود را گارانتی می کند . پس از تحویل واحد تا زمانی که مشکلی برای ساختمان پیش می آید ، طبق قرارداد کمتر از ۷۲ ساعت مشکل را برطرف می کند . با گارانتی انبوه سازان هوتن تنها خرجی که خانه دارد پرداخت اقساط آن است .

نظارت بر تمام مراحل

معایب پیش خرید آپارتمان برای خریدار :

انتخاب انبوه سازان هوتن با بیش از چندین سال سابقه در ساخت آپارتمان های زیبا و با کیفیت به شما این اطمینان را می دهد که هیچ گونه از معایب پیش خرید آپارتمان برای شما رخ نمی دهد . طبق قرارداد و مقرراتی که در برگه قرارداد ذکر می شود واحد ها در زمان مشخص شده به شما تحویل داده می شود .

از جمله معایب پیش خرید آپارتمان سازندگان نامعتبر می توان به موارد زیر اشاره کرد :

۱.ایجاد تغییرات در زمان تحویل و مصالح :

بعضی از شرایط زمان تحویل یا مصالحی که در قرار داد ذکر می شود در بعضی از شرکت های انبوه ساز تغییر کند و طبق موئد واحد تحویل داده نشود و یا از کیفیت مصالح و مواد ساختمانی بکاهند .

۲.امکان کلاهبرداری :

با توجه به معتبر نبودن فروشنده اقداماتی صورت گیرد که به ضرر خریدار باشد و فروشنده از خریدار کلاهبرداری کند . عدم دریافت پایان کار ، پرداخت خلافی به شهرداری ، گرفتن وام از سند مادر ، فروش ملک توسط فروشنده به چندین نفر از جمله کلاهبرداری های سازندگان ساختمان است .

مسائل قانونی که در قرارداد پیش خرید آپارتمان هوتن ذکر می شود :

  • جزئیات ملک شامل متراژ ، امکانات ، موقعیت مکانی ، پارکینگ و انباری ، مصالح به کار رفته ، نمای بیرونی ، تعداد طبقات و واحدها و… به صورت شفاف در قرار داد درج می شود .
  • مشخصات و ماکیت سازنده بطور کامل مشخص می شود .
  • تاریخی برای تحویل ملک به خریدار و تنظیم سند مالکیت در نظر گرفته می شود . بسیاری از قراردادها از جانب سازندگان مبلغی را به عنوان خسارت در صورت عمل نکردن به قرارداد و دیر تحویل دادن ملک تعیین می شود . این موضوع در انبوه سازان هوتن اتفاق نمی افتد چون تمامی قوانین و مقررات بصورت دقیق انجام می شود . واحد مورد نظر شما به موقع تحویل داده می شود .
  • در انبوه سازان هوتن تمامی مجوزهای لازم برای نشر آگهی برای پیش خرید بصورت قانونی انجام می شود .
  • نحوه پرداخت بصورت دقیق در قرارداد ذکر می شود . شما تمام مبلغ را پرداخت نمی کنید یک مبلغ در ابتدا پرداخت و مابقی را در هر مرحله قسط بندی می شود . مقداری از مبلغ طبق قرارداد در هنگام تحویل برای تنظیم سند مالکیت نوشته می شود.
  • جزئیات ساختمان شامل کاربری ملک ، جنس مصالح ، پلان ، مساحت واحد ها ، تعداد طبقات ، تعداد واحدها ، سیستم گرمایشی و سرمایشی ، نمای بیرونی ساختمان ، قسمت های مشا ساختمان بطور کامل در قرار ذکر می شود .

سرمایه گذاری در هوتن

جمع بندی :

پیش خرید آپارتمان مقررات زیادی دارد ، شروط در ضمن قرارداد پیش خرید آپارتمان می تواند از جمله مسائلی که در بالا ذکر کردیم جلوگیری کند . در تنظیم قرارداد پیش خرید آپارتمان  ، دقت داشته باشید ، زیرا در این معامله ملک قابل رویت نیست . بنابراین باید تلاش کنید از همان ابتدا چه از سمت ‌فروشنده و ‌خریدار همه چیز شفاف باشد تا مشکلی پیش نیاید .

امیدواریم این مقاله از انبوه سازان هوتن برای شما مفید واقع باشد . لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید

مشاوره با کارشناسان ما

ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۲۱