خرید آپارتمان مازندران – پیش خرید آپارتمان در مازندران
خرید آپارتمان مازندران – پیش خرید آپارتمان در مازندران
خرید آپارتمان مازندران – پیش خرید آپارتمان در مازندران

 مازندران، قائمشهر، بلوار سادات نیا شرقی، 50 متر مانده به عبور باغ جهان دیده

جاذبه های قائمشهر

جاذبه های قائمشهر

تپه های تاریخی که در شهر قائمشهر وجود دارد نشان دهنده ی این است که هزارسال پیش هم در این جا انسان هایی زندگی کرده اند اما از دوران قاجار به یک شهر تبدیل شد. قائمشهر، شهری که مزین به نام قائم آل محمد است، با 300 هزار جمعیت و مساحتی حدود 5/425 کیلومتر مربع که با تاسیس راه آهن و کارخانه نساجی از حدود یک قرن قبل، رفت و آمد در آن زیاد شده اما چندین سال است که بیشتر به عنوان یک گذرگاه از آن استفاده می کنند و وقت آن رسیده که با تحولات شهری، مثل گذشته های دور، دوباره پای مسافران به این شهر که بیشترین جاذبه های طبیعی، تاریخی، گردشگری و… را دارد؛ باز شود. هم چنین شهر قائمشهر به عنوان یک مرکز مهم صنعتی در کشور به خاطر وجود کارخانه نساجی، کارخانه گونی بافی و کارخانه کنسرو سازی شد. شهر قائمشهر از لحاظ جغرافیایی از شرق به ساری، از شمال به دو شهرستان جویبار و سیمرغ، از غرب به بابل و از جنوب به سوادکوه منتهی می شود. فاصله این شهر با تهران 240 کیلومتر می باشد. قائمشهر در 80 سال گذشته تا به حال 3 بار به نام های علی آباد و شاهی تغییر نام داده است.

از جنبه ی رفت و آمد در این شهر هم، با تاکسی یا تاکسی بی سیم هایی که به اندازه کافی در سطح شهر هستند به راحتی می توان به مناطق دیدنی و جذاب این شهر سفر کرد. علاوه بر خرید میوه و مرکبات این شهر در میدان میوه و تره بار، ممکن است شخصی را ببینیم که پرتقال های باغچه حیاطش را داخل یک زنبیل به فروش گذاشته است، که این امر خرید مرکبات و سوغات را نیز برای شما آسان می کند. قائمشهر به خاطر این که در دامنه کوه قرار دارد بام های زیادی در این شهر وجود دارد که یکی از آن بام ها شهرک نساجی می باشد. یکی از بازار های قدیمی این شهر، چهارشنبه بازار می باشد که از دوره پهلوی تا به حال پابرجا می باشد که اجناس با قیمت بسیار مناسب به فروش می رسد. همچنین می توان با اندکی فاصله گرفتن از این شهر در جاده ساری به بازار ماهی ها رفت و در آن جا به انواع و اقسام ماهی ها دست پیدا کرد. از اماکن مذهبی قئمشهر می توان مقبره سید ابوصالح، امامزاده صالح (روستای کوچکسرا)، امامزاده محمد،امامزاده یوسف رضا(جنب بیمارستان رازی)، شیخ طبرسی و … را نام برد.از دیدنی های بسیار زیبا و دیدنی شهر قائمشهر نیز می توان به دریاچه گل پل (بعداز روستای برنجستانک)، پارک جنگلی تلار( در جاده نظامی)،  جنگل کوتنا، تپه گردگوه و… اشاره کرد. همچنین غذاهایی که در قائمشهر معروف هستند شامل: مرغ ترش، ناردونی، نان قالاچ ( که به خاطر کارخانه نساجی و حضور مهاجران خارجی معروف شده است و از جنگ جهانی دوم تا امروز هنوز پخت می شود و شبیه نان های کارتونی است) و…

یکی از بزرگترین افتخارات این شهر، تیم فوتبال « نساجی مازندران» می باشد. تیم نساجی مازندران که یکی از قدیمی ترین باشگاه فوتبالی تمام استان های شمالی کشور می باشد، در سال 1338 با حمایت شرکت نساجی مازندران در شهر قائمشهر تاسیس شد و این تیم در سال 1397 به لیگ برتر صعود کرد.

omid888

دیدگاهتان را بنویسید