خرید آپارتمان مازندران – پیش خرید آپارتمان در مازندران

۹ راهکار بهترین استفاده از فضای خانه

۹ راهکار بهترین استفاده از فضای خانه

با سلام خدمت همراهان گرامی، در این مقاله از انبوه سازان هوتن قصد داریم به بررسی در مورد ۹ راهکار بهترین استفاده از فضای خانه بپردازیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. مشکلی که بسیاری از خانه‌های آپارتمانی کوچک دارند، استفاده از طراحی و نقشه‌هایی بدون کاربرد واقعی است. به همین خاطر زمانی که شما تمام وسایل خود را می‌چینید، باز هم فضاهای خالی منزل شما را آزار می‌دهد. همیشه راه‌هایی برای استفاده بهینه از نقشه‌های کج و معوج ساختمان‌ها و پر کردن فضاهای خالی وجود دارد. در ادامه چند راهکار برای بهترین استفاده از فضای خانه را با هم مرور می‌کنیم.

در این مقاله به بیان مسائل زیر میپردازیم:

۹ راهکار بهترین استفاده از فضای خانه

-جمع بندی

.

.

.

۹ راهکار بهترین استفاده از فضای خانه:

استفاده‌ بهینه از فضا در خانه‌ یکی از ضروری‌ترین و مهم‌ترین مواردی است که باید حتما آن را رعایت کرد. با استفاده از طراحی یک دکوراسیون فوق العاده و استفاده بهینه از فضا می‌توان یک محیط دلنشین را فراهم نمود. امروزه به دلیل بالا بودن هزینه خانه های ویلایی اکثر افراد ترجیح میدهند در آپارتمان های کوچک زندگی کنند. این آپارتمان ها متراژ کمی دارند به همین دلیل طراحی داخلی آنها باید به نحوی صورت گیرد که بتوان اسباب و اثاثیه خانه را در آن جا داد بدون آنکه آشفتگی و هرج و مرج در فضا ایجاد شود. نحوه استفاده از فضای کم خانه را بخوانید. در ادامه به بررسی ۹ راهکار بهترین استفاده از فضای خانه میپردازیم.

۱. استفاده از اسباب و اثاثیه چند منظوره:

آگاهی از متراژ فضاهای کوچک موضوعی پر اهمیت است زیرا مانع از پر کردن فضا با اسباب و اثاثیه حجیم و بزرگ میشود. استفاده از صندلی های بدون پشتی در آشپزخانه یا اتاق غذاخوری کوچک از ایجاد هرج و مرج توسط وسایل بزرگ و جاگیر جلوگیری میکند.

 برای اتاق هایی که سقف بلندی دارند میتوان از تخت خواب هایی استفاده نمود که در زیر آن ها کمد، قفسه، فضایی برای بازی کودکان، مکانی برای مطالعه و … تعبیه میشود. این تخت خواب ها در بالا و نزدیک به سقف میباشند و طراحی اتاق با این نوع تخت خواب کمک شایانی به بهینه سازی فضای آن میکند.

بهترین راهکار برای ذخیره سازی فضا در اتاق خواب تعبیه کشو در زیر تخت خواب است. این کشوها به راحتی باز میشوند و فضای زیادی برای قرار دادن وسایل مورد نیاز فراهم میکنند. علاوه بر آن میتوان از جعبه های مختلف برای قرار دادن اسباب و اثاثیه در زیر تخت استفاده نمود.

9 راهکار بهترین استفاده از فضای خانه
۹ راهکار بهترین استفاده از فضای خانه

۲. دکوراتیو کردن فضا:

اکثر افراد برای چیدمان و دیزاین منازل خود فقط از کف خانه استفاده می‌کنند ولی این موضوع امری اشتباه محسوب می‌شود. زیرا شما می‌توانید با نصب شلف، تابلو و قفسه‌های کتاب بسیاری از دکوری‌های خود را روی دیوار نصب و بچینید.

این امر به‌خصوص برای خانه‌های کوچک نکته‌ای بسیار مهم به شمار می‌رود و باعث می‌شود حق انتخاب بیشتری برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک خود داشته باشید.  انتخاب رنگ مناسب برای دیوار، استفاده از آینه ها و یک نورپردازی هوشمندانه میتواند کمک شایانی به بزرگ تر نشان دادن فضا کند. رنگ های تازه و پاستلی کمرنگ مانند سفید ، کرم ، آبی روشن یا صورتی پودری برای رنگ آمیزی دیوار مناسب هستند. استفاده از این رنگ ها فضا را روشن تر نشان میدهند.

استفاده از آینه در خانه‌هایی با متراژ کوچک باعث انعکاس نور و تاثیر در نورپردازی منزل می‌شود و همین موضوع بزرگ‌تر دیده شدن منزل شما را به دنبال دارد. پس ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که در دکوراسیون منزل خود حتما از آینه استفاده نمایید.

دکوراتیو کردن فضا
دکوراتیو کردن فضا

۳. تمیز و مرتب بودن فضای خانه:

مرتب بودن خانه جزو اصلی‌ترین موارد در دکوراسیون داخلی منزل به شمار می‌رود و مهم‌تر از آن، در خانه‌های کوچک وقتی خانه‌ شما مرتب باشد فضای بیشتری برای چیدمان موردنظر خود در اختیار دارید و خانه‌ شما بزرگ‌تر به نظر می‌رسد.

۴. استفاده از وسایل رنگی در خانه‌های کوچک:

یکی از ایده‌هایی که ما برای شما داریم این است که در خانه‌های کوچک از استفاده کردن رنگ‌های متنوع و شاد نترسید و حتما آن را امتحان کنید و در نظر داشته باشید که استفاده از رنگ شاد، خانه‌ کوچک شما را کمی بزرگ‌تر و دل‌بازتر نشان می‌دهد.

استفاده از وسایل رنگی در خانه‌های کوچک
استفاده از وسایل رنگی در خانه‌های کوچک

۵. پر کردن گوشه‌ها با گل:

حضور گل های آپارتمانی به سرسبزی محیط و انرژی بیشتر خانه کمک می کند. شاید ناخواسته از گلدان های سرسبز گل های آپارتمانی برای پر کردن همین فضاهای خالی استفاده کرده باشیم.

این ایده برای خانه های کوچک و بزرگ کاربرد دارد و حتی اگر خانه کوچک شما میزبان نور طبیعی کمی در طول روز است ولی باز هم  گل های مقاومی که به نور کمی برای سرسبز ماندن، احتیاج دارند در خانه شما جای دارند.

یکی از ایده های جذاب برای طرفدارهای گیاهان آپارتمانی، پر کردن فضاهای پرت با آویزهای گل است. در این روش می توانید فضای بیشتری برای نگهداری گیاهان مقاوم آپارتمانی داشته باشید.

پر کردن گوشه‌ها با گل
پر کردن گوشه‌ها با گل

۶. با پارتیشن یا کتابخانه عمودی فضاها را از هم جدا کنید:

گاهی اوقات آپارتمان یا محل زندگی شما آن‌قدر کوچک و نقلی است که مجبورید از یک فضا به دو یا چند منظور استفاده کنید. در این صورت دیگر هال و نشیمن عملا به آن صورت که در ذهن ما هستند معنا پیدا نمی‌کنند.

در این‌گونه موارد برای بزرگ‌تر کردن فضای آپارتمان کوچک خود بهتر است از پارتیشن‌های عمودی برای تفکیک فضاها استفاده کنید. اگر کتابخانه عمودی دارید با یک تیر دو نشان بزنید؛ هم از آن به عنوان کتابخانه استفاده کنید و هم فضای نشیمن و هال یا هال و اتاق خواب را از هم جدا و تفکیک کنید.

با پارتیشن یا کتابخانه عمودی فضاها را از هم جدا کنید
با پارتیشن یا کتابخانه عمودی فضاها را از هم جدا کنید

۷. از فضاهای پرت و مخفی خانه استفاده کنید:

 هیچ چیز به اندازه در هم ریختگی و شلوغی یک فضای کوچک را کوچک‌تر و دلگیرتر نشان نمی‌دهد. به همین خاطر یک ترفند عالی برای بزرگ‌تر کردن فضای آپارتمان کوچک و نقلی استفاده از تمام فضاهای مخفی کردن است. برای مثال پشت پرده‌ها، پشت درها، نهایت استفاده از جعبه‌ها و سبدهای خالی، فضای زیر تخت، چوب رختی‌هایی که پشت در آویزان می‌شوند بهترین فضاها برای جا دادن لوازم اضافی هستند.

در بسیاری از مبلمان‌ها به خصوص مبلمان‌های راحتی فضاهای خالی مثلا در دسته مبل برای لوازم اضافی تعبیه شده است. اگر برای جلو مبل میز تهیه کرده‌اید دقت کنید که بسیاری از میزها حاوی فضاهای خالی پوشیده و پنهان هستند که برای جا دادن ظرف و ظروف میهمان تعبیه شده‌اند و تا حدود زیادی مشکل شما را در این زمینه حل می‌کنند.

از فضاهای پرت و مخفی خانه استفاده کنید
از فضاهای پرت و مخفی خانه استفاده کنید

در فضاهای که بسیار کوچک هستند و برای قرار دادن انواع وسایل جای کافی وجود ندارد، برای بزرگ‌ تر کردن فضای خانه می‌توانید از ایده‌های جدیدی استفاده کرده و آن‌ها را به کار ببرید. به جای میز عسلی کنار مبل یا کاناپه می‌توانید از تاقچه‌های دیوارکوب استفاده کنید.

از قسمت زیرین آن برای قرار دادن کتاب یا وسایل تزئینی خود استفاده کنید. از طبقه بالایی نیز به عنوان میز بهره بگیرید. استفاده از میز عسلی در کنار مبل در خانه کوچک کارایی ندارد. تنها گزینه‌ای که یک میز را شیک، مدرن یا جدید جلوه می‌دهد، سلیقه و نیاز شما است.

۸. نصب پرده‌ها در بالاترین حد ممکن:

در خانه‌هایی با متراژ کوچک، هرچه پرده را بالاتر و به سقف نزدیک‌تر نصب کنید؛ سقف خانه‌ شما بزرگ‌تر به چشم می‌آید و درنتیجه خانه هم بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. پس وقتی تصمیم به خرید پرده برای پذیرایی خانه‌ کوچک خود می‌گیرید.

 حتما در زمان خرید و نصب آن به این نکته‌ مهم و کاربردی توجه لازم را داشته باشید زیرا اگر اتاق پذیرایی شما بزرگ‌تر از متراژ واقعی خود به نظر برسد، در دکوراسیون داخلی بسیار اهمیت دارد.

 نصب پرده‌ها در بالاترین حد ممکن
نصب پرده‌ها در بالاترین حد ممکن

۹.استفاده بهینه از فضا در آشپزخانه:

 امروزه با توجه به افزایش جمعیت و زیاد شدن آپارتمان‌های کوچک، بسیاری از افراد دچار کمبود جا می‌شوند. در این خانه‌ها اصولا راهکارهای زیادی برای استفاده‌ بهینه از فضا در آشپزخانه وجود دارد تا افراد بتوانند در این قسمت از خانه که تقریبا برای خانم‌ها مهم‌ترین بخش خانه محسوب می‌شود، تمام وسایلی که دوست دارند را داشته باشند.

در آشپزخانه‌های کوچک می‌توانید برای بزرگ‌تر نشان دادن آن از نورپردازی طبیعی یا مصنوعی استفاده کنید. متریال مواد استفاده ‌شده در این بخش بسیار حائز اهمیت است. شما می‌توانید باکمی خلاقیت و نوآوری آشپزخانه‌ دلخواه خود را داشته باشید.

استفاده بهینه از فضا در آشپزخانه
استفاده بهینه از فضا در آشپزخانه

برای استفاده‌ بهینه از فضا در آشپزخانه‌ خود از کانتر استفاده کنید که وسط آشپزخانه یا بین پذیرایی و آشپزخانه قرار می‌گیرد. استفاده از کانتر مزایای بسیاری دارد مثلا با استفاده از آن شما فضای آشپزخانه را از پذیرایی جدا می‌کنید و این امر باعث می‌شود فضای آشپزخانه‌ شما بیشتر باشد و آشپزی برای شما راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر شود و درنهایت چون به کابینت و جای دیگری وصل نیست، شما می‌توانید از آن به‌عنوان میز برای صبحانه استفاده نمایید.

وقتی شما در آشپزخانه کوچک خود از کابینت‌هایی با در شیشه‌ای و قفسه‌های بدون در استفاده می‌کنید، همین موضوع باعث بزرگ‌تر دیده شدن آشپزخانه‌ شما می‌شود. هرچه شما برای نصب این کابینت‌ها و قفسه‌ها رو به بالا و تا حتی سقف آشپزخانه‌ خود پیش روید، سقف آشپزخانه شما بلندتر دیده می‌شود و مهم‌تر از همه فضای بسیار زیادی برای چیدمان وسیله‌های خود پیدا می‌کنید.

جمع بندی:

شما می‌توانید با سلیقه و خلاقیت، خانه کوچک خود را بسیار شیک و متفاوت دیزاین کنید و از تمام فضاهایی که دارید، به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. در واقع می توان طراحی یک دکوراسیون و استفاده بهینه از فضا را یک هنر دانست که با استفاده از آن می توان حتی خانه های کوچک را بسیار زیبا و دلنشین کرد. امیدواریم این مقاله ۹ راهکار بهترین استفاده از فضای خانه برای شما مفید باشد شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. برای خرید واحد درمازندران با شماره درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

omid888

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x