خرید آپارتمان مازندران – پیش خرید آپارتمان در مازندران

۲۰ ساختمان شگفت انگیز جهان

۲۰ ساختمان شگفت انگیز جهان

با سلام خدمت همراهان گرامی ،  در مقالات قبلی در مورد ۵ مورد از شگفت انگیزترین ساختمان ها در آسیا صحبت کردیم . در این مقاله از گروه انبوه سازان هوتن قصد داریم در مورد ۲۰ ساختمان شگفت انگیز جهان که مورد توجه گردشگران قرار دارد می پردازیم . تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید . معماری مدرن در حال عبور از بسیاری از روش های غیر متعارف است . معماری های شگفت انگیز که براساس برنامه و طراحی قبلی ساخته شده اند تعداد زیادی از گردشگران به خود جذب می کنند و براساس اتفاقات یا اشتباه محاسباتی معماران و سازندگان ویژگی خاص و عجیب و غریب در بنا پیدا می شود و به عنوان یک جاذبه گردشگری تبدیل شود .

۲۰ ساختمان شگفت انگیز جهان

۱. خانه سنگی stone house  ، پرتغال :

خانه سنگی ، پرتغال
خانه سنگی ، پرتغال

این خانه سنگی در پرتغال شبیه به کارتن عصر حجر flintstones وجود داشت . این خانه بین ۲ تخته سنگ ساخته شده و معماری آن بزرگترین و مشهور ترین افراد را تحت تاثیر قرار داده است . داخل این خانه شومینه و تمام وسایل مورد نیاز وجود دارد و بسیار راحت است . این خانه شگفت انگیز نمونه ای از معمتری مدرن به سبک عصر حجر است .

۲. برج ‌آکوا Aqua skyscraper ، آمریکا :

برج ‌آکوا Aqua skyscraper ، آمریکا
برج ‌آکوا Aqua skyscraper ، آمریکا

یکی از شگفت انگیز ترین و بلند ترین  بنا در جهان است . برج آکوا مدیریت ساخت آن را یک زن به عهده داشته و در شیکاگو ، آمریکا قرار دارد . نمای بیرونی این نما حالت امواج متحرک را نشان می دهد . طبقه های بالایی این بنا بالکن هایی دارد که حالت گیج کننده و سرگیجه به بیننده می دهد . بلندای این بنا به ۲۶۲ متر می رسد .

۳. کتابخانه کانزاس سیتی ، آمریکا :

کتابخانه کانزاس سیتی ، آمریکا
تابخانه کانزاس سیتی ، آمریکا

این کتابخانه در شهر کانزاس ، ایالت میزوری آمریکا قرار دارد . این ساختمان دارای نمای بیرون با طرح کتابخانه پر از کتاب و کتاب ها در یک ردیف قرار گرفته است . مانند یک قفسه از کتابخانه در عین حال عجیب ترین معماری برای یک کتابخانه است . این کتابخانه در سال ۱۸۷۳ میلادی پایه گذاری شده و جزو کتابخانه های قدیمی آمریکا به حساب می آید . این ساختمان ۲۲ عنوان مختلف و انواع ژانر را نشان می دهد و ۱۰ شعبه دارد .

۴. WONDERWORKS نمایشگاه علوم تعاملی ، آمریکا :

WONDERWORKS نمایشگاه علوم تعاملی ، آمریکا
WONDERWORKS نمایشگاه علوم تعاملی ، آمریکا

یک ساختمان شگفت انگیز جهان wonder work است . یکی از جاذبه های اصلی در اورلاندو فلوریدا آمریکا به شمار می رود . چهار خانه ای که در فلوریدا، تنسی و کارولینای جنوبی قرار دارد  در آن وجود دارد. موزه خانوادگی فضاهای خنده دار، فیزیک و ریاضی را نشان می دهد. یک مکان عجیب غریب با بیش از ۱۰۰تجربه تعاملی است هنگامی که وارد  wonder works می شوید همه چیز وارونه است  .wonder works  اورلاندو یک پارک تفریحی برای مردم در تمام سنین است .

۵. ساختمان آنتیلیا Antili building ، هند :

ساختمان آنتیلیا Antili building ، هند
ساختمان آنتیلیا Antili building ، هند

یک آپارتمان شخصی در شهر بمبئی هندوستان است و متعلق به پنجمین مرد ثروتمند جهان ، موکش آمبانی مدیر موسسه پتروشیمی هند است . این بنا دارای بلندایی معادل ۶۰ طبقه است . در این فضا تنها ۲۷ طبقه طراحی شده و ۹ آسانسور برای جابجایی آن کار گذاشته شده . نمای ساختمان تزییناتی از حروف انگلیسی دیده می شود.

۶. خانه کج  The Crooked House، لهستان :

خانه کج  The Crooked House، لهستان
خانه کج The Crooked House، لهستان

خانه ی کج  سازه ای عجیب و جالب در شهر سوپوت لهستان واقع شده است . طرح این ساختمان به وسیله هنرمندی مشهور به نام ژان مارسین زانسر که نقاش کتاب های کودکان است . طراحی این خانه کج ، اما کج از نوع متناسب و متقارن است . مساحت این خانه حدود ۴۰۰۰ متر مربع بوده و بخشی از مرکز خرید به نام رزیدنت است . نمای شب این ساختمان در حالی که چراغ های آن روشن هستند بسیار وهم آلود و خیالی به نظر می رسد .

۷. مسکن ۶۷ Habitat 67 ، کانادا :

مسکن 67 Habitat 67 ، کانادا
مسکن ۶۷ Habitat 67 ، کانادا

جزو ساختمان های عجیب غریب و شگفت آور دنیا در مونترال کانادا قرار دارد . این ساختمان از تعداد زیادی مکعب تشکیل شده که بطور نامنظم به هم متصل شده اند و این مکعب ها نماد و نشانه ای از پایداری استقامت است . بنای این ساختمان از ۳۵۴ شکل یکسان بتونی در ۱۲ طبقه با اندازه مختلف بطور نامنظم ساخته شده است .

۸. Louvre Pyramid لوور هرمید  ، پاریس :

Louvre Pyramid لوور هرمید ، پاریس
Louvre Pyramid لوور هرمید ، پاریس

لوور هرمید در فهرست مشهور ترین ساختمان شیشه ای قرار دارد . یکی از سازه های شیشه ای نمادین در جهان است . طراحی معماری  IM Pei، ساختار ملی به عنوان ورودی اصلی موزه مشهور به حساب می آید .

۹. لا پدررا  La Pedrera ، اسپانیا :

لا پدررا  La Pedrera، اسپانیا
لا پدررا La Pedrera، اسپانیا

لاپدررا با نام کاسا میلا شناخته شده و در بارسلونای اسپانیا قرار گرفته است . این خانه توسط آنتونی گائودی برای یک زوج طراحی شده بود .  دیوار های این سازه از سنگ آهک تشکیل شده است و از جالب ترین نکات طراحی لاپدررا در بارسلونا این است که در آن به ندرت زاویه ای به چشم می خورد. در واقع لبه های آن گرد و منحنی هستند و این امر باعث شده تا همتراز هنرهای مدرن قرار بگیرد .

۱۰.خانه های مکعبی Cubic Houses ، رتردام  هلند :

خانه های مکعبی Cubic Houses ، رتردام  هلند
خانه های مکعبی Cubic Houses ، رتردام هلند

خانه های مکعبی در رتردام هلند توسط شخصی به نام پیت بلوم طراحی شده اند . این خانه ها مکعب هایی هستند که در زوایای مختلف بر روی ستون های شش ضلعی قرار گرفته و بسیار شبیه به درخت هستند . در این مجموعه ۳۸ مکعب کوچک به هم متصل شده اند .

۱۱.کلیسای جامع برازیلیا Cathedral of Brasilia ، برزیل :

کلیسای جامع برازیلیا Cathedral of Brasilia ، برزیل
کلیسای جامع برازیلیا Cathedral of Brasilia ، برزیل

این کلیسا به عنوان خانه ی اسقف اعظم برازیلیا طراحی شده ، اثر ماندگار از معمار معروف اسکار نیمایر است . در این سازه ۱۶ ستون بتنی که هر کدام به وزن ۹۰ تن استفاده شده است . بیرون کلیسا شبیه طرح مدور و ساختار آجدار است.این ستون ها با داشتن بخش هذلولی و با وزن ۹۰ تن ، بیانگر دو دست در حال حرکت به سمت بالا به سوی بهشت است . در طراحی این بنا از کلیسای متروپولیتن لیورپول الهام گرفته شده است .

این نوع طراحی اجازه می دهد نور داخل بنا به راحتی تامین شود . این کلیسا بخش هایی از نور را از خود عبور می دهند از شیشه هایی ۲ لایه تشکیل شده اند و درست به اندازه ای نور از خود عبور می دهند در داخل کلیسا محیطی با نور و گرمای دلپذیر به وجود می آید . کف کلیسا حدود ۴ متر زیر زمین قرار دارد و به این دلیل دیدن اطراف کلیسا امکان پذیر نیست . اما از طریق شیشة پنجره ها که سطحی ناصاف و غیر صیقلی دارند می توان شکل تقریبی آسمان خراشهایی را که با فاصله نسبتاً زیاد از کلیسا قراردارند تشخیص داد.

۱۲. خانه رقص ، پراگ جمهوری چک :

خانه رقص ، پراگ جمهوری چک
خانه رقص ، پراگ جمهوری چک

یکی از ساختمان های شگفت انگیز جهان خانه رقص در پراگ است . خانه رقص در پراگ جمهوری چک یک قطعه منحصر به فرد از معماری مدرن در سال ۱۹۹۶ در نزدیکی رودخانه ولتوا ساخته شده است . شکل ساختمان شبیه یک جفت رقصنده برای ادای احترام به فرد و گینگر راجرز است . این بنا توسط ولدو میلونیچ و فرانک جیری طراحی شده است .

۱۳. رستوران زیرآبی  Under، نروژ :

رستوران زیرآبی  Under، نروژ
رستوران زیرآبی Under، نروژ

 یک رستوران زیر آبی در عمق ۱۶ فوتی نزدیک به ۵ متر دریای شمال در نروژ قرار دارد . اولین رستوران زیر آبی اروپا و بزرگ ترین در جهان می باشد . این رستوران ۱۱۰ فوت بیشتر از ۳۳.۵ متر طول داشته و گنجایش ۱۰۰ مهمان در ساختمان ۳ طبقه ای خود را خواهد داشت . طراحان این رستوران زیرآبی از بتن های تقویت شده و پنجره های اکریلیکی برای مقاوت بیشتر و بهتر در برابر فشار آب و شرایط سخت و مواج ساحل نروژ استفاده کرده اند .

۱۴. موزه باوهاوس ، ویمارآلمان :

موزه باوهاوس ، ویمارآلمان
موزه باوهاوس ، ویمارآلمان

موزه باوهاوس (Bauhaus) در شهر ویلمار آلمان و به مناسبت یکصدمین سال تاسیس مکتب طراحی بزرگ آلمان افتتاح خواهد شد. این موزه که توسط یک طراح ژاپنی مستقر در برلین به نام Heike Hanada و با همکاری Benedict Tonon طراحی شده است . یک موزه با طرح مینیمالیستی و شکل های مکعبی که به طراحی های مدرن مکتب معماری باوهاوس شباهت دارد .

۱۵.سالن تئاتر ووکسی تایهو ، ووکسی چین :

سالن تئاتر ووکسی تایهو ، ووکسی چین
سالن تئاتر ووکسی تایهو ، ووکسی چین

سالن تئاتر ووکسی تایهو در شهر ووکسی چین برای طراحی آن از جنگل های انبوه بامبو در مجاورت شهر الهام گرفته شده است . سایبان این سالن که نشانگر برگ های انبوه و آویخته درختان جنگل مجاور است . در حالی که ستون های باریک سفید به درخت بامبو شبیه بوده که اطراف سازه را گرفته اند. این سالن تئاتر در خود یک آب نمای دائمی که توسط فرانکو دراگون بلژیکی طراحی شده را خواهد داشت.

۱۶. کلیسای جامع سنت باسیل ، مسکو روسیه :

کلیسای جامع سنت باسیل ، مسکو روسیه
کلیسای جامع سنت باسیل ، مسکو روسیه

کلیسای سنت باسیل در میدان سرخ مسکو ، نماد این کشور محسوب می شود . این بنا در سال ۱۵۵۵ به دستور ایوان مخوف ساخته شد . این ساختمان به سبک شعله های یک آتش بزرگ طراحی شده است . بر طبق داستان ها که پیرامون این کلیسا وجود دارد که ۲ معمار که نام یکی از آن ها پوستنیک یاکولوف بود ، توسط سزار روسیه کور شدند . تا دیگر نتوانند بنایی به زیبایی و رنگارنگی کلیسای سنت باسیل مسکو بسازند و این بنا هیچ گونه رقیبی در دنیا نداشته باشد و منحصر به فرد باقی بماند.

۱۷. شهر ممنوعه ،  پکن چین :

شهر ممنوعه ،  پکن چین
شهر ممنوعه ، پکن چین

مجموعه ای از ۹۸۰ ساختمان در مساحت ۷۲ هکتار در پکن چین ساخته شده است . این کاخ در سال ۱۴۲۰ به عنوان بزرگترین مجموعه از سازه های چوبی باستانی در جهان شناخته می شود .

۱۸.مون سَن میشِل ، فرانسه :

مون سَن میشِل ، فرانسه
مون سَن میشِل ، فرانسه

قلعه و جزیره مون سَن میشِل ، یکی از برجسته‌ترین نقاط دیدنی فرانسه در ناحیه نرماندی شمال غربی این کشور واقع شده است . این جزیره، از سال ۸ میلادی ، محل صومعه بوده است و با توجه به موقعیتی که دارد، زائران می‌توانند با موج کم، بر روی ماسه‌ها تا خود قلعه پیاده‌روی کنند . در طول‌موج زیاد ، این قلعه به‌عنوان دژ دفاعی عمل می‌کنند . این قلعه ، همچنین در لیست میراث جهانی یونسکو نیز قرار دارد .

۱۹. كولوسئوم ، رم ایتالیا :

كولوسئوم ، رم ایتالیا
كولوسئوم ، رم ایتالیا

یک آمفی تئاتر به شکل بیضی در شهر رم ایتالیا می باشد . کولسئوم ظرفیتی بین ۵۰۰۰۰ تا ۸۰۰۰۰ نفر را دارد . در گذشته برای نبرد گلادیاتورها به عنوان اسباب سرگرمی تماشاچیان قرار می گرفته است .

کولوسئوم، سالانه بیش از ۷.۴ میلیون بازدیدکننده را به خود جذب می‌کند و به دلیل آلودگی و زلزله‌زدگی ، بخش‌هایی از آن تخریب‌شده‌اند که هم‌اکنون در حال مرمت می‌باشند.

۲۰. معبد لوتوس یا نیلوفر آبی ، دهلی‌نو هند :

معبد لوتوس یا نیلوفر آبی ، دهلی‌نو هند
معبد لوتوس یا نیلوفر آبی ، دهلی‌نو هند

یکی از ساختمان های شگفت انگیز جهان معبد لوتوس واقع در دهلی نو هند ، عبادتگاه بهاییان می باشد . چیزی که این معبد را خاص می‌کند ساختار گل مانند آن است. این ساختمان، شامل ۲۷ گلبرگ است که از بتُن سفید ساخته و با سنگ مرمر سفید در خوشه‌های سه‌تایی پوشیده شده است. ۹ در بزرگ این معبد، به تالار مرکزی به ‌ظرفیت ۲۵۰۰ نفر و با بیش از ۴۰ متر ارتفاع باز می‌شود.

امیدواریم این مقاله از گروه انبوه سازان هوتن برای شما مفید واقع شده باشد . شما می توانید نظرات و سوالات خود را با ما به اشتراک بگذارید .

omid888

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x