خرید آپارتمان مازندران – پیش خرید آپارتمان در مازندران

دانسیته یونولیت!

دانسیته یونولیت!

Table of Contents

یونولیت

یونولیت ماده­ ای سبک، متخلخل، عایق رطوبت، صدا و دما است، که از فرایند های پتروشیمی تهیه می ‌شود.  این محصول دارای وزن سبکی می­ باشد، چرا که در ساخت آن از ۵ درصد پلاستیک و ۹۵ درصد هوا استفاده شده­  است. ساختار سلولی بسته در بلوک­ های یونولیت باعث ایجاد مقاومت بالا در برابر آب شده و هم­ چنین در مقابل رشد باکتری و فساد پذیری نیز از آن حفاظت می ­کند.

یکی از مهم ­ترین فاکتورها در تولید ورق یونولیت مربوط به دانسیته یونولیت به عنوان یکی از مشخصه­ ها و ویژگی­ های اساسی یونولیت در نظر گرفته شده ­است که در رده­ بندی ورقه­ های یونولیتی برمبنای آن انجام می گیرد.

به طور کلی دانسیته یا جرم حجمی به وزن واحد حجم یک ماده گفته می­ شود، که با واحد کیلو گرم بر متر مکعب سنجیده می ­شود. در مورد ورق ­های یونولیتی نیز رده ­بندی آن ­ها بر اساس فشردگی آن ­ها انجام می شود، که این فشردگی تحت عنوان دانسیته شناخته می ­شود. منظور از دانسیته یونولیت وزن یک بلوک یونولیت با ابعاد یک متر در دو متر در۵۰ سانتی ­متر است،  معمولا این عدد را با حرف p مانند p۱۰، p۲۰  و…. نمایش می­ دهند.

این ماده به دلیل فشرده  بودن سلول ها ساختاری آن، آب کمی جذب  می کند  و از این رو نه تنها پوسیده نمی شود  بلکه از ایجاد پوسیدگی نیز جلوگیری  به  عمل  می آورد.

مزایای استفاده از یونولیت در سقف ساختمان­ ها عبارتند از:

سبکی قطعات بلوک و کم شدن وزن نهایی ساختمان

کم شدن سایز تیر و ستونها و نتیجتا  کاهش مصرف  فولاد  و  آهن

کاهش ۳۰ درصدی حجم  بتن

مقاومت در برابر زلزله

عایق حرارتی ، برودتی و صوتی

حمل و نقل سریع و آسان

صرفه جویی در زمان اجرا و کاهش دستمزد

بلوک­ های «پلی استایرن» به دلیل سبکی وزن خود، باعث کم شدن وزن نهایی ساختمان می شوند. بلوک های یونولیتی نقش باربری ندارند و در برابر زلزله ایمن هستند.  به همین دلیل در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند.

در حالت کلی یونولیت را می­توان به هر شکلی قالب­ بندی کرد و مورد استفاده قرار داد به عنوان مثال: کلاه ایمنی  و ورزشی، صندلی­ های ماشین نوزاد، انواع صندلی ­های معمولی، صندلی در اتومبیل ­های ورزشی، پنل های عایق ساختاری و …. از کاربرد های دیگر انواع یونولیت هستند.

یونولیت ها و پلاستوفوم ها  مورد حمایت وزارت شهرسازی،  وزارت مسکن،  مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و سازمان های بهینه سازی مصرف سوخت هستند  و همچنین بلوک های سقفی EPS‌  مورد تایید سازمان آتش نشانی هستند.

omid888

دیدگاهتان را بنویسید