انبوه سازان

گل آرایی در پارکینگ!

گل آرایی

می توان گفت که ورودی هر خانه مقدمه ی داستان آن خانه است. از مهم ترین قسمت های   حیاط یک منزل چیدمان گل و گلدان در پارکینگ آن است. لذت داشتن و نگه داری و چیدمان انها در پارکینگ از مزیت های فوق العاده یک منزل زیباست. آوردن گیاهان تزیینی به فضای داخل حیاط یک سرگرمی فوق العاده عالی برای هر فردی و يكي از راه های غلبه کردن بر استرس ها و انرژی های منفی ناشی از مشكلات اقتصادي و چالش و بيماري اخير(كرونا)، در این  روزها است، که به طبیعت هرچقدر هم کوچیک، پناه ببریم. برای اینکه همه چیز عالی انجام شود نیاز به گلدان تزیینی مدرن و زیبا نیز دارید، طوریکه ظاهر گل و گیاه را از آنچه که هست زیباتر و شیک تر نشان دهد. هر گلی برای کامل شدن نیاز به گلدانی شیک و زیبا دارد. از هر گلدانی که دارید استفاده کنید. این کار باعث می‌شود فضایی طبیعی در راهرو ایجاد شود. این نوع چیدمان گلدان، به خصوص در راهروهای نورگیر باعث ایجاد بسیار فضای زیبا‌تر خواهد شد. بسیاری از افراد از اشکال هندسی مربعی و یا مستطیلی برای باغچه های خود در پارکینگ استفاده می کنند، که ایده بسیار کارآمد و مدرنی می باشد.

انبوه سازان

گل آرایی

اصول حیاط سازی منزل و ویلا

بحث حیاط سازی و طراحی محوطه نیز مانند هر علم دیگری نیاز به طراحی و شناختن اصول دارد. اگر حیاطی را می بینید که به شما حس دلنشین می دهد، گیاهان همیشه سرسبز و زیبا دارد و یا قدم زدن را لذت بخش می کند، مطمئن باشید که تفکری در طراحی‌اش وجود داشته است. البته این بدان معنا نیست که برای ما قابل دسترس و اجرا نباشید، بلکه برعکس این معنا را دارد که اگر همان اصول را بشناسیم می توانیم چنین حیاطی را در خانه خودمان نیز داشته باشیم:

 • اطلاعات اقلیمی محل
 • ایجاد نقطه کانونی
 • مسیریابی
 • عناصر مورد نیاز برای طراحی حیاط

انبوه سازان

انبوه سازان

گل آرایی

اصول حیاط سازی با شناخت شرایط اقلیمی

اول از همه قبل از شروع هر کاری باید ببینیم که شرایط منزل ما از نظر اقلیمی به چه صورت است. به طور مثال جهت و میزان تابش نور خورشید، جهت وزش باد و به طور کلی هر اطلاعاتی که می تواند در رشد و نگهداری از گیاهان آن منطقه تاثیرگذار باشد. درخت ها، بوته ها و گل ها همگی بر همین اساس انتخاب شده و البته متناسب با ابعاد حیاط و محوطه ما جا نمایی می شوند. معمولا یک مشورت ساده با متخصین در این کار راهنمای خوبی خواهد بود.

ایجاد نقطه کانونی در حیاط سازی

بهتر است برای طراحی حیاط یک نقطه کانونی را درنظر بگیریم. این نقطه معمولا جایی که است وقت بیش تر را قرار است در آن سپری کنیم (مانند آلاچیق) و یا محلی است که از داخل خانه بیش تر و کامل تر دیده می شود. (به طور مثال روبه روی پنجره) این نقطه کانونی می تواند در ایجاد فضاهای متنوع تر و جذاب تر در محوطه سازی به شما کمک نماید.

انبوه سازان

انبوه سازان

انبوه سازان

تعریف مسیریابی در طراحی حیاط

یکی از مهم ترین مسائلی که برای طراحی حیاط چه کوچک و چه بزرگ باید رعایت شود، تعریف درست مسیرهای رفت و آمد است. به بین خیلی ساده این که بدانید دقیقا هر مسیر به کجا ختم می شود یا دسترسی به در ورودی حیاط و در اصلی ساختمان درست و حساب شده است.

در این مورد نوع کف سازی حیاط نیز اهمیت زیادی پیدا می کند که البته تنوع زیادی هم دارد.

عناصر مهم در محوطه سازی و طراحی حیاط

علاوه بر موارد گفته شده، عناصر و وسایلی هستند که برای تکمیل حیاط سازی و طراحی محوطه مورد استفاده قرار می گیرند:

 • مبلمان فضای باز
 • نیمکت چوبی
 • آلاچیق
 • آبنما، حوض و استخر
 • آتشدان
 • انواع گلدان
 • نورپردازی

از جمله این عناصر هستند. نکته ای که باید در نظر بگیرید در این است که یک سری از این عناصر مانند آلاچیق و استخر برای حیاط های بزرگ و مواردی مانند گلدان و آبنما می توانند برای حیاط های کوچک مورد استفاده قرار بگیرند.

امروزه در کنار گل آرایی در پارکینگ مجتمع های مسکونی از آبنما استفاده میگردد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.