خرید آپارتمان مازندران – پیش خرید آپارتمان در مازندران

ویژگی های زمین خوب

ویژگی های زمین خوب

با سلام خدمت همراهان گرامی ، در این مقاله از انبوه سازان هوتن قصد داریم در مورد ویژگی های زمین خوب صحبت کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سرمایه‌گذاری بر روی ملک یکی از رایج ترین سرمایه‌گذاری ها میباشد . اکثر افراد اولین موردی که به ذهنشان می آید استفاده از سرمایه خود برای خرید زمین می باشد تا در صورت افزایش قیمت به علت تورم و تحولات اقتصادی سود خوبی کرده باشند.

بازار مسکن بازاری که اکثر مواقع با تورم افزایش قیمت دارد. خرید زمین نوعی سرمایه گذاری می تواند درآمد خوبی داشته باشد. این سرمایه گذاری در مقایسه با اجاره دادن ملک بازدهی بیشتری به همراه دارد. خرید زمین معمولا نیازمند تحقیق ، ارزیابی و استراتژی های بیشتر سوددهی است.

در این مقاله به بیان مسائل زیر میپردازیم :

-نکات مهم خرید زمین

-۱۰ نکته حقوقی مهم در هنگام خرید و فروش زمین

.

.

.

نکات مهم خرید زمین :

ویژگی های زمین خوب

ویژگی های زمین خوب

۱.مدیریت کردن بودجه برای سرمایه گذاری :

اولین نکته در خرید زمین مدیریت بودجه و پول نقد کافی برای خرید زمین می باشد. اگر وام مسکن گرفتید باید قادر به پرداخت آن باشید و به فکر در آوردن هزینه از طریق اجاره زمین نباشید.

اجاره زمین به دلیل سپردن خانه دست مستاجر بدون هزینه و همچنین ممکن مدت ها مستاجر برای شما پیدا نشود و این سرمایه‌گذاری شما تبدیل به شکست بزرگی شود اشتباه است.

 بدون در نظر گرفتن هزینه های جانبی مثل پرداخت مالیات، عوارض، هزینه نگهداری و تعمیرات ممکن است باعث شود که شما به کمبود بودجه برخورد کنید. بنابراین هنگام خرید زمین و بررسی تمامی موارد هزینه های جانبی را نیز حتما بررسی کنید.

۲.بررسی مجوزهای لازم :

یکی از ویژگی های زمین خوب، بررسی مجوزهای لازم است. خریدار باید قبل از هر چیزی مشاور املاکی مورد اعتماد خود را پیدا کند . به دنبال آژانس املاکی که دارای مجوز های رسمی، شناخته شده و همچنین حرفه ای است، باشد.

در نظر داشته باشید که قولنامه فقط مدرکی تعیین کننده ی قول و قرار با فروشنده است و جزئی از اسناد رسمی به شمار نمی رود. در نتیجه حائز اهمیت است که خودتان تمامی مراحل نهایی را در یک دفترخانه ثبت اسناد به انجام برسانید . از پرداخت هزینه اضافی پرهیز کنید.

۳.دسترسی زمین به راه ها و مراکز خدماتی :

از ویژگی های زمین خوب ، دسترسی آن به راه های اصلی و درمانی شهری است.  توجه داشته باشید که اگر در محل سکونت خود یکی از فرزندانتان دچار بیماری شدید شود و از مراکز درمانی فاصله بسیاری داشته باشید.

۴.دقت به هدف خرید زمین :

لازم است که خریداران یک زمین در حین انتخاب زمین موردنظر، به اهداف نهایی آن فکر نموده . و برمبنای آن تمامی موارد جانبی مدنظر خود را تنظیم و در نظر بگیرند. برای نمونه اگر زمین مد نظر را برای کارهایی مانند باغداری و یا پرورش میوه در نظر بگیرید، باید آزمایش خاک را فراموش نکنید . 

چنانچه از آب چاه استفاده می کنید حتما آزمایشات مهم مربوط به آب مورد استفاده ( PH) انجام شود. علاوه بر موارد ذکر شده در مطلب بالا  ویژگی های یک زمین خوب بایستی با آگاهی کامل از سلامت زمین های زراعی اطراف مانند سم پاشی و .. باید از امنیت منطقه ی مورد نظرتان اطمینان حاصل نمایید .

بررسی خصوصیات فیزیکی زمین

۵.بررسی خصوصیات فیزیکی زمین :

در هنگام خرید زمین بررسی ویژگی های فیزیکی باید مورد توجه قرار گیرد. از ویژگی های فیزیکی زمین که در هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید آمده است:

زمین های فاقد جاده دسترسی : این نوع زمین ها هیچ گونه دسترسی به جاده ندارند. این ویژگی برای خرید زمین تجاری یا صنعتی بسیار حائز اهمیت است.

مناطق قرار گیری در مسیر سیل : بسیاری از زمین هایی که در مسیر سیلاب قرار دارند هنوز توسعه ای پیدا نکرده اند. اگر زمینی خریداری کنید که در مسیر سیلاب قرار داشته باشید قادر به ساخت و ساز در آن نخواهید بود.

مسائل زیست محیطی : زمین در مناطق محافظتی تالاب یا محل جمع آوری زباله های نباشد.

۶. بررسی گزینه ها و امکانات در دسترس :

یکی از اساسی ترین نکات مربوط به خرید زمین در دسترسی به امکانات یا کمبود امکانات در زمین است. اگر زمین امکاناتی مثل آب و برق ونداشته باشد برای فراهم کردن باید هزینه کنید.

آب : اگر آب شهری در دسترس نبود بررسی کنید که آیا حفاری چاه امکان پذیر است .در بسیاری از موارد زمینی که بدون آب باشد قابلیت ساخت و ساز ندارد.

فاضلاب : اگر فاضلاب شهری در دسترس نبود باید زمین را از لحاظ فراهم کردن این امکانات تست کنید. اگر نتیجه تست منفی بود احتمال ساخت و ساز ندارید.

برق : یکی از ساده ترین امکانات قابل اجرا در زمین است . امکانات برق در نزدیکی محل را بررسی و هزینه اجرای آن در صورت نبود تخمین بزنید.

گاز : در صورت داشتن امکانات برق لازم به داشتن گاز نیست. اگر امکانات در زمین سفارشی باشد باید از تامین کننده گاز بخواهید تا هزینه اجرا در زمین را بررسی کند.

تلفن و اینترنت :کمبود خط تلفن ، کابل تلوزیون یا خطوط اینترنت مانع ساخت و ساز نمی شود. برای هر کسی که قصد برنامه ریزی برای زندگی یا کار در زمینی که در حال توسعه آن هستید قابل قبول نخواهد بود.

بررسی گزینه ها و امکانات در دسترس

۱۰ نکته حقوقی مهم در هنگام خرید و فروش زمین :

۱.اولین نکته مهم همان احراز هویت فردی و گواهی های اثبات مالکیت فروشنده است.

  1. در انتهای قولنامه مهر و امضای دهیاری و اعضای شورای روستا حتما باید ضمیمه شود .
  2. از اداره کشاروزی، برای انتقال ملک استعلام گرفته که مصادره ای نباشد و مشکلات حقوقی اراضی نداشته باشد و کاربری ملک به طور دقیق احراز گردد .
  3. از اداره منابع طبیعی استعلام بگیرید برای اینکه زمین مرتع نباشد ،دولتی نباشد ، و حریم جنگل یا رودخانه و سد و… نباشد و مشکلات دیگر حقوقی مربوط به منابع طبیعی نداشته باشد.
  4. برخی از این زمین ها دارای سند تک برگ یا منگوله دار و یا برگه مخصوص گواهی مالکیت هستند هستند و برخی هم قولنامه ای هستند ، که وضیعت آن باید در توضیحات قولنامه ذکر شود
  5. تعهد محضری از فروشنده برای محکم کردن معامله دریافت شود.
  6. تحقیق محلی از اهالی روستا ، همچنین دریافت امضا از مالک زمین مجاور و یا امضا از مالک قبلی میتواند در محکم کردن خرید شما کمک کند .
  7. در مورد حق پشیمانی یا مدعی شدن شخص دیگر و یا قابل انتقال نبودن ملک در قولنامه توضیح دهید.
  8. بین طرفین شرط شود که چنانچه هر یک از چکها به هر علت در موقع ارائه به بانک پرداخت نشود ، بیع و قرارداد به خودی خود منفسخ خواهد شد و فروشنده می تواند ملک را به دیگری منتقل کند در این حالت صرفا مبلغ پرداختی خریدار به کسر ۱۰ درصد قابل استرداد خواهد بود
  9. اگر زمین یا باغ دارای سند باشد قبل از عقد قرارداد ، توسط دفترخانه از اداره ثبت ، در مورد توقیفی نبودن ملک و یا ممنوع المعامله نبودن مالک و یا وکیل ، استعلام کنید .

جمع بندی :

خرید زمین در شمال یکی از سود آورترین و مطمئن ترین روش های سرمایه گذاری در شمال می باشد که گاهی افراد آن را دست کم می گیرند. این روش از سرمایه گذاری دارای تحقیق ، ارزیابی ، ارزش گذاری، ارزش آفرینی و اصول بازگشت سرمایه خاص خود می باشد.

گروه انبوه سازان هوتن در این زمینه در خدمت شما هم استانی ها و هم وطنان عزیز کشور می باشد.گروه انبوه سازان هوتن به کسانی که قصد خرید واحد در مازندران کشور را دارند توصیه می کند.

ابتدا از واحد های مسکونی و امکانات و خدمات آن ها بازدید کنید. شما می توانید متناسب با بودجه و توانایی حجم پرداخت ، با قیمت مناسب واحد مسکونی پیش خرید کنید.

همچنین امکان انتخاب و پیاده سازی سلیقه شما در تمام مراحل ساخت وجود دارد. امکان دریافت مستندات تصویری در تمام مراحل ساخت بدون حضور شما وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان واحد فروش تماس حاصل فرمایید . امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع باشد شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در ارتباط بگذارید .    

omid888

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x