انبوه سازان هوتن
انبوه سازان هوتن
انبوه سازان هوتن
مازندران، قائمشهر، بلوار سادات نیا شرقی، 50 متر مانده به عبور باغ جهان دیده

میلگرد بستر

میلگرد بستر نوعی مفتول آج دار با ضخامت 4 میلیمتر است که به صورت نردبانی شکل یا به شکل خرپا جهت استحکام بخشی بیشتر به ساختمان ، درون درزهای ملات قرار می گیرد و از جنس فولاد است اما برای جلوگیری از فرسایش و پوسیدگی زودهنگام یک لایه از فلز روی ، این میلگرد را پوشانده است .

این میلگرد ها اکثرا برای دیوارهایی که در مقابل لرزش مقاومت کمی دارند استفاده می شود و به این دلیل آج دار است که تماس بیشتری با بتن یا ملات داشته باشد . امروزه بسیاری از کشورها برای ساخت و ساز از این میلگردها استفاده می کنند زیرا هزینه ی مناسب و وزن کم و طول عمر بالا باعث شده تا دست اندرکاران صنعت ساختمان برای بهره گیری از آن ترغیب شوند .

حداقل ضخامت میلگرد بستر 4 میلیمتر و حداکثر آن 8 میلیمتر است و باید توجه داشت که ضخامت ملات یا بتن از 16 میلیمتر فراتر نرود زیرا در غیر این صورت میلگرد بستر عملا تاثیری در افزایش مقاومت سازه نخواهد داشت .

 

میلگرد بستر

مزایای میلگرد بستر

افزایش مقاومت دیوارها در هنگام زلزله و جلوگیری از ریزش دیوار

-اتصال دیوارهای دولایه به یکدیگر

-ایجاد اتصال مکانیکی برای نما

-امکان اتصال دیوارهای متقاطع به یکدیگر

-امکان استفاده به صورت عمودی

-بدون نیاز به دوغاب بندی

-عدم پوسیدگی و فرسایش

-افزایش استقامت و شکل پذیری خمش در خارج از صفحه

-افزایش استقامت برشی درون صفحه

-بدون نیاز به تغییر ساخت دیوار

-و . . .

چگونگی اتصال میلگرد بستر

قبل از دیوارچینی بست محصول به صورت افقی به سازه متصل می گردد . این کار توسط تفنگ و میخ مخصوص فلز یا توسط جوش به صورت دست کم 4 سانتی متر در چهار طرف بست متصل می شود سپس 20 سانتی متر انتهایی میلگرد 90 درجه خم شده و درون بست قرار می گیرد و بعد میلگرد بستر داخل رج قرار گرفته و 1.5 سانتی متر ملات روی میلگرد کار می شود . ضمنا در ساختمان های بنایی نیازی به اجرای بست نیست .

امیدواریم از مطالعه ی این مطالب لذت برده باشید .

omid888

دیدگاهتان را بنویسید

×

سلام!

جهت مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

× واتساپ