خرید آپارتمان مازندران – پیش خرید آپارتمان در مازندران
خرید آپارتمان مازندران – پیش خرید آپارتمان در مازندران
خرید آپارتمان مازندران – پیش خرید آپارتمان در مازندران

 مازندران، قائمشهر، بلوار سادات نیا شرقی، 50 متر مانده به عبور باغ جهان دیده

قواعد طراحی داخلی ساختمان

قواعد طراحی داخلی ساختمان

 

با سلام خدمت همراهان گرامی، در این مقاله از گروه انبوه سازان هوتن قصد داریم به توضیح در مورد قواعد طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان بپردازیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. تنوع طلبی ، یک ویژگی ذاتی است و شما هم از این خصوصیت بی بهره نیستید .

 قطعا بسیاری از شما با توجه به نزدیک شدن سال نو تصمیم دارید فضای جدیدی را در خانه ی خود تجربه کنید . برای انجام این کار یک سری اصول کلی را باید رعایت کنید ولی در جزئیات میتوانید کاملا سلیقه ای عمل کنید و فضای دلخواه خود را بسازید .

در این مقاله به بیان مسائل زیر میپردازیم:

-قواعد طراحی داخلی ساختمان
-جمع بندی
.
.
.

قواعد طراحی داخلی ساختمان:

اکنون سعی داریم شما را با قواعد کلی دکوراسیون داخلی آشنا کنیم

1.تعادل

ایجاد تعادل در فضای خانه بسیار مهم است . مثلا اگر در یک طرف اتاق از رنگ های شاد و روشن و در طرف دیگر از رنگ های سرد و تیره استفاده شده باشد و همچنین اگر یک سمت از اتاق را با وسایل مختلفی از جمله تابلوهای نقاشی ، دکوری ها ، مبلمان و … پرکنید.

در عین حال فضای طرف دیگر اتاق خالی باشد ، هیچ توازن و تعادلی برقرار نخواهد بود. بنابراین یکی از ارکان دیزاین فضای اتاق ایجاد تعادل است و شما در انتخاب رنگ ها و وسایل خانه میتوانید سلیقه به خرج داده و تفاوت ها را ایجاد کنید .

2.تناسب

موضوع بعدی ایجاد تناسب میان وسایل خانه از لحاظ رنگ ، اندازه و تعداد آنهاست . رعایت تناسب برای خلق یک فضای زیبا و اینکه وسایل کاربردی یا زینتی با همدیگر و همچنین با خود فضای اتاق همخوانی داشته باشند بسیار حیاتی است .

مثلا ارتفاع و اندازه ی مبل ها با یکدیگر یا حجم وسایل تزئینی با ارتفاع کف تا سقف اتاق که رعایت این مسائل در زیبایی محیط بسیار موثر است .

3.تکرار

چنانچه در فضای خانه ، هر پنجره ای به یک شکل ، هر دیواری به یک رنگ و گچ بری های هر ستونی به شکل های متفاوت از هم باشند ، حس خوشایندی را به بیننده منتقل نمی کنند پس لازم است که طرح ها و رنگ های خاصی در یک اتاق تکرار شوند .

مثلا همه ی پنجره ها به یک شکل ، سرامیک های کف اتاق به یک طرح و رنگ واحد و کاغذ دیواری ها به یک شکل و رنگ باشند . اما باید توجه داشت که اگر طرح و رنگ دکوراسیون یک اتاق در همه جای خانه تکرار شود ، جذابیت خود را از دست می دهد بنابراین در انجام تکرار هم باید متعادل بود .

4.کنتراست یا تضاد

یکی دیگر از اقدامات خلاقانه در دکوراسیون داخلی ، ایجاد کنتراست یا تضاد می باشد . تضاد در فضای اتاق توام با حفظ تعادل میتواند بسیار جالب توجه باشد .

برای مثال استفاده از رنگهای مخالف مانند ( سیاه و سفید ، آبی و زرد ، قرمز و سبز ) در وسایل خانه و یا ایجاد تضاد در فرم و اندازه و حتی نورپردازی اتاق ، فضای جالبی را خلق می کند که شما را از یکنواختی خارج می کند و چشم انداز جذابی را به وجود می آورد .

جمع بندی:

بسیاری از عوامل کوچک و بزرگ دیگر نیز وجود دارند که میتوان برای طراحی هر چه بهتر دکوراسیون داخلی یک خانه مورد توجه قرار داد .

همزمان با پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروز ، طرح ها و ایده های جدیدی نیز ظهور میکنند و به دنبال آن دانش طراحی دکوراسیون نیز پیوسته در حال به روز شدن است . امیدواریم از مطالعه ی این اطلاعات لذت برده باشید .

omid888

دیدگاهتان را بنویسید