قواعد طراحی داخلی ساختمان! | خرید آپارتمان مازندران - پیش خرید آپارتمان در مازندران
خرید آپارتمان مازندران – پیش خرید آپارتمان در مازندران
  خرید آپارتمان مازندران – پیش خرید آپارتمان در مازندران
  خرید آپارتمان مازندران – پیش خرید آپارتمان در مازندران

   مازندران، قائمشهر، بلوار سادات نیا شرقی، 50 متر مانده به عبور باغ جهان دیده

  قواعد طراحی داخلی ساختمان!

   

  تنوع طلبی ، یک ویژگی ذاتی است و شما هم از این خصوصیت بی بهره نیستید . قطعا بسیاری از شما با توجه به نزدیک شدن سال نو تصمیم دارید فضای جدیدی را در خانه ی خود تجربه کنید . برای انجام این کار یک سری اصول کلی را باید رعایت کنید ولی در جزئیات میتوانید کاملا سلیقه ای عمل کنید و فضای دلخواه خود را بسازید .

  اکنون سعی داریم شما را با قواعد کلی دکوراسیون داخلی آشنا کنیم :

  تعادل

  ایجاد تعادل در فضای خانه بسیار مهم است . مثلا اگر در یک طرف اتاق از رنگ های شاد و روشن و در طرف دیگر از رنگ های سرد و تیره استفاده شده باشد و همچنین اگر یک سمت از اتاق را با وسایل مختلفی از جمله تابلوهای نقاشی ، دکوری ها ، مبلمان و … پرکنید و در عین حال فضای طرف دیگر اتاق خالی باشد ، هیچ توازن و تعادلی برقرار نخواهد بود بنابراین یکی از ارکان دیزاین فضای اتاق ایجاد تعادل است و شما در انتخاب رنگ ها و وسایل خانه میتوانید سلیقه به خرج داده و تفاوت ها را ایجاد کنید .

  تناسب

  موضوع بعدی ایجاد تناسب میان وسایل خانه از لحاظ رنگ ، اندازه و تعداد آنهاست . رعایت تناسب برای خلق یک فضای زیبا و اینکه وسایل کاربردی یا زینتی با همدیگر و همچنین با خود فضای اتاق همخوانی داشته باشند بسیار حیاتی است . مثلا ارتفاع و اندازه ی مبل ها با یکدیگر یا حجم وسایل تزئینی با ارتفاع کف تا سقف اتاق که رعایت این مسائل در زیبایی محیط بسیار موثر است .

  تکرار

  چنانچه در فضای خانه ، هر پنجره ای به یک شکل ، هر دیواری به یک رنگ و گچ بری های هر ستونی به شکل های متفاوت از هم باشند ، حس خوشایندی را به بیننده منتقل نمی کنند پس لازم است که طرح ها و رنگ های خاصی در یک اتاق تکرار شوند . مثلا همه ی پنجره ها به یک شکل ، سرامیک های کف اتاق به یک طرح و رنگ واحد و کاغذ دیواری ها به یک شکل و رنگ باشند . اما باید توجه داشت که اگر طرح و رنگ دکوراسیون یک اتاق در همه جای خانه تکرار شود ، جذابیت خود را از دست می دهد بنابراین در انجام تکرار هم باید متعادل بود .

  کنتراست یا تضاد

  یکی دیگر از اقدامات خلاقانه در دکوراسیون داخلی ، ایجاد کنتراست یا تضاد می باشد . تضاد در فضای اتاق توام با حفظ تعادل میتواند بسیار جالب توجه باشد . برای مثال استفاده از رنگهای مخالف مانند ( سیاه و سفید ، آبی و زرد ، قرمز و سبز ) در وسایل خانه و یا ایجاد تضاد در فرم و اندازه و حتی نورپردازی اتاق ، فضای جالبی را خلق می کند که شما را از یکنواختی خارج می کند و چشم انداز جذابی را به وجود می آورد .

  بسیاری از عوامل کوچک و بزرگ دیگر نیز وجود دارند که میتوان برای طراحی هر چه بهتر دکوراسیون داخلی یک خانه مورد توجه قرار داد . همزمان با پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروز ، طرح ها و ایده های جدیدی نیز ظهور میکنند و به دنبال آن دانش طراحی دکوراسیون نیز پیوسته در حال به روز شدن است . امیدواریم از مطالعه ی این اطلاعات لذت برده باشید .

  omid888

  دیدگاهتان را بنویسید