خرید آپارتمان مازندران – پیش خرید آپارتمان در مازندران

علت پیش خرید خانه از هوتن چیست ؟

علت پیش خرید خانه از هوتن چیست ؟

با سلام خدمت همراهان عزیز ، پیش خرید خانه یکی از روش های رایج معامله در بازار مسکن و خرید خانه و آپارتمان است .پیش خرید خانه به دلایل گوناگون برای فروشنده و خریدار دارای محاسن و معایبی و این دو مکمل یکدیگر هستند. خرید و فروش ملک در مازندران به روش های گوناگونی انجام می شود. در این مقاله قصد داریم به ابعاد مختلف پیش خرید خانه در گروه انبوه سازان هوتن بپردازیم و مزایا و معایب پیش خرید خانه را بررسی کنیم .

در این مقاله به بیان مسائل زیر می پردازیم:

-پیش خرید خانه

-برای پیش خرید خانه در چه مرحله ای باید این کار را انجام دهیم ؟

-مزایا پیش خرید خانه

-معایب پیش خرید خانه

-در هنگام ثبت قرارداد پیش‌خرید خانه باید چه نکاتی رعایت شوند؟

نکته تنظیم قرارداد پیش خرید آپارتمان

 .

.

.

 

 

پیش خرید خانه:

اصطلاح پیش خرید در بسیاری از معاملات استفاده می شود. پیش خرید در معاملات مسکن برای املاکی به کار می رود که قبل از اینکه قابل سکونت باشد و تکمیل شود، فروخته یا خریداری می شود. این روش معامله برای برخی از افراد با شرایط خاص مزایایی دارد و در بعضی موارد نیز معایبی خواهد داشت . مثلا بسیاری از افراد پول لازم برای خرید خانه بصورت نقدی و در یک زمان معین را ندارند . بنابراین می توانند خانه ای را پیش خرید کرده و بطور قسطی آن را خریداری کنند و ماهیانه یا سالیانه مبلغی را بپردازند . توجه کنید که در پیش خرید خانه می توان بهترین خانه را با قیمت مناسب در اقساط مختلف پرداخت نمود.

برای پیش خرید خانه در چه مرحله ای باید این کار را انجام دهیم ؟

یک خانه وقتی در مرحله قبل از تخریب یاساخت و ساز توسط پیمانکار است،بصورت پیش فروش ارائه می شود. وقتی یک خانه بصورت پیش فروش ارائه می شود در مرحله قبل از تخریب یا ساخت و ساز توسط پیمانکار. عکس هایی از آن توسط معماران و طراحان بصورت ماکت یا نمونه طراحی ارائه می شود. برای پیش خرید این گونه خانه و اطمینان از اینکه خانه واجد شرایط پیش خرید است . باید آن را در مرحله ای که ساخت آن شروع شده است یا اسکلت آن اجرا شده است خریداری نماییم.

 

پیش خرید خانه از هوتن

 

مهم ترین گزینه در پیش خرید خانه تحقیقات در مورد فروشنده ، تیم ساخت و ساز، مصالحی که در ساخت خانه به کار رفته شده است . مهندس معمار و سابقه فروشنده و شهرت او در فروش ساختمان و ملک است . گروه انبوه سازان هوتن یک شرکت مجهز و بروز در صنعت ساختمان و مجتمع سازی است که با ساخت آپارتمان های شیک و مدرن سیمای شهری را ارتقاء و آرامش و آسایش شهروندان را تضمین می کند . همچنین با تعهد کامل نسبت به قرارداد سعی بر رضایت کامل مشتریان دارد . احترام به مشتری و مشتری مداری از اصل های انبوه سازان هوتن میباشد.

مزایا  پیش‌خرید خانه:

 • این نوع خرید مسکن و خانه برای افرادی مناسب است که در هنگام خرید، پول کافی برای خریدن مسکن ندارند.
 • خانه های پیش فروش شده نسبت به خانه های تکمیل شده و آماده دارای قیمت پایین تری است.  پس از تکمیل شدن و خرید آن در صورتی که بازار در شرایط خوبی باشد . می توان خانه را با قیمت بیشتری به فروش رساند.
 • در پیش خرید خانه پرداخت پول خرید مسکن بصورت اقساط ماهانه یا سالانه است . خریدار می تواند راحت تر و بدون نگرانی اقساط را پرداخت نماید.
 • چون خانه هنوز تکمیل نیست خریدار می تواند در مراحل ساخت خانه نظر دهد و برخی از مصالح خانه مانند کاشی‌ها، سرامیک‌ها، شیر‌های آب را به سلیقه خود سفارش داده و مصالح با کیفیت تری را انتخاب کند . همچنین در پیش فروش، طراحی و اجزای داخل ملک بر اساس سلیقه خریدار قابل تغییر است.
 • در معاملاتی که بصورت پیش فروش و پیش خرید انجام می شود، خریدار قدرت خرید بیشتری دارد . زیرا مبلغ قرارداد به صورت مرحله‌ای و طی مراحل ساخت پرداخت خواهد شد . در معاملاتی که خانه ساخته شده و تکمیل است ، خریدار قدرت کمتری برای خرید مسکن دارد . زیرا در این حالت خریدار باید مبلغ قرارداد را حداکثر ظرف مدت ۲ ماه طبق توافق طرفین پرداخت کند.
 • مهم ترین مزیتی که درپیش فروش و پیش خرید خانه وجود دارد این است . که در پیش فروش، تمامی مراحل ساخت و کیفیت مصالح داخلی توسط خریدار قابل رویت است. در حالی که درساختمان‌های آماده تنها اجزای روکار ساختمان قابل رویت است و چیزی از زیرکار ساختمان مشخص نیست.

معایب پیش خرید خانه :

 • امکان کلاهبرداری توسط شرکت های نامعتبر و بی نام و نشان و فاقد مجوز برای پیش فروش و پیش خرید خانه وجود دارد. در این موارد ممکن است ملک یا خانه ای را به چند نفر بفروشند یا اینکه قبل از اتمام پروژه و تحویل خانه به خریدار پول ها را برداشته و فرار کنند.
 • امکان اینکه ملک یا خانه از طرف سازنده در موعد مقرر به خریدار تحویل داده نشود . و در برخی موارد تاریخ تحویل تا چندین سال ادامه دارد. در این حالت تنها فردی که خانه را پیش خرید کرده است دچار ضرر خواهد شد.
 • در برخی موارد مصالحی که در قرارداد ثبت شده و باید توسط سازنده خریداری و در ساخت مسکن به کار گرفته شود ، اجرا نمی شود. در این حالت نیز متضرر می شود چون ممکن است سازنده خانه را با مصالح بی کیفیت بسازد ولی به قیمت مصالح درجه یک در قرارداد درج کند.
 • ممکن است به دلیل شرایط رکود در بازار ساخت و ساز و مسکن، سازنده انگیزه کافی برای ساخت مسکن و خانه را نداشته باشد. دراین شرایط امکان دارد که پروژه برای مدت طولانی راکد و ناتمام بماند.
 • اگر از روی سند مادر ملک وام های سنگینی برداشته شود و در موعد مقرر تسویه نشود، در صورتی که خانه تحویل خریدار شود و وی از آن مطلع نباشد، اقساط وام باید توسط خریداران پرداخت شود.
 • اگر پیمانکار و سازنده مجوز پایان کار پروژه و خلافی های آن را به شهرداری پرداخت نکرده باشد، فردی که خانه را پیش خرید کرده است باید این هزینه ها را پرداخت نماید. 

در هنگام ثبت قرارداد پیش‌خرید خانه  باید چه نکاتی رعایت شوند؟

در هنگام پیش خرید خانه هر معامله ای باید به قرارداد آن معامله بسیار توجه کنید و برای تان مهم باشد. زیرا بعد از معامله و پرداخت پول یا تحویل چیزی که مورد معامله است تنها چیزی که سند انجام معامله است همان قراردادی است که بین طرفین خریدار و فروشنده بسته شده است می باشد.

نکته یک :  

در قراردادهایی که برای پیش‌خرید خانه بسته می شود باید بصورت جزئی و دقیق به تمام مواردی که باید در ساخت خانه استفاده و انجام شود، پرداخته شود. برای مثال مسائل مهمی مانند مدل تجهیزات حمام، مساحت سرویس بهداشتی‌، تعداد اتاق‌خواب‌ها، مصالح و آهن‌آلاتی که باید در ساخت خانه استفاده شود؛ رنگ و مدل شیرآلات‌، مدل پریز و کلیدها، سیستم گرمایش و سرمایش خانه، کفپوش خانه، دیوارپوش‌ها، سرامیک‌ها، نوع در ورودی خانه، مدل آیفون و… همگی باید در قرارداد ثبت شوند.

نکته دوم :

به مواردی که در بیرون از خانه و در نمای ساختمان و خانه قرار می گیرید مثل نمای ساختمان، کفپوش پارکینگ و راه‌پله‌ها، نوع آسانسور و…باید توجه شود و در قرارداد نوشته شود.

نکته سوم :

نوشتن و ثبت کردن نوع قسط بندی از مهم ترین مسائلی است که باید در هنگام نوشتن قرارداد مدنظر باشد. اینکه هر قسط بعد یا قبل از انجام و اتمام چه کارهایی از ساختمان باید پرداخت شود و اینکه چند درصد هزینه باید در پایان کار و تحویل خانه پرداخت شود ؛ باید دقیق در قرار داد نوشته شود . برای محکم کاری و جلوگیری از بروز مشکلات مالی بهتر است تمام پرداختی‌های‌ خود را با شماره چک‌، کد پیگیری و تاریخ در قرارداد ذکر کنید.

نکته چهارم :

دقت کنید که بنگاه های املاک اجازه ثبت قرارداد پیش خرید خانه را ندارند و اگر بنگاهی این قرارداد ها را ثبت کند غیر قانونی است. برای ثبت و نوشتن این گونه قراردادها باید به دفاتر رسمی ثبت و مراکز قانونی و متخصص مراجعه نمود.

نکته پنجم :

برای اطمینان از اینکه پیش خرید خانه بصورت قانونی در حال انجام است . باید با فردی که سند ملک به نام وی است و یا سمت اصلی در انجام پروژه را داشته و سهمی از آن می‌برد، قرارداد بسته شود. فردی که قرارداد را با وی می بندید باید درپروژه سمتی مشخص داشته و اجازه پیش فروش ملک را داشته باشد. بهتر است بصورت دقیق از سمت و جایگاه وی در پروژه و مقدار سهمی که در پروژه دارد مطلع شوید. همچنین از اینکه هزینه‌ها چگونه بین سهام‌داران و صاحبان پروژه تقسیم خواهد شد؛ اطلاعات مشخصی کسب کنید.

 

 ۶ نکته تنظیم قرارداد پیش خرید آپارتمان :

نکته اول :

برای تنظیم قرارداد پیش فروش آپارتمان در ابتدای امر باید مشخصات طرفین از جمله نام و تاریخ تولد و شماره شناسنامه و نشانی و شماره تماس و… قید و همچنین باید مشخص شود، فروشنده چه سمتی دارد و آیا می‌تواند در مورد ملک معامله‌ای انجام دهد. ممکن است فروشنده مالک زمین و صاحب سند باشد . یا شاید سازنده ملک است که بر اساس توافقات سهمی از آپارتمان در حال ساخت را دارد.

نکته دوم :

بند بعدی قرارداد پیش فروش آپارتمان مشخصات مورد معامله است که باید به دقت و با جزییات کامل ذکر شود. از جمله مساحت و طبقه و واحد و شماره ثبت ملک اصلی است . در ادامه مورد معامله باید منضمات آپارتمان که عرفا جز ملحقات ملک است ذکر شود . از جمله اشتراک برق، آب، تلفن، گاز و… و پارکینگ و انباری است که ترجیحاً محل پارکینگ و انباری نیز باید ذکر شود.

نکته سوم :

بند بعدی این قرارداد باید مشخصات ملک از جمله نقشه و تعداد اتاق‌خواب‌ها، کمد دیواری، جنس مصالح ( رنگ، شیرآلات، دستگیره، سیم‌کشی، رادیاتورها، آیفون، درب‌ها ، کلید و پریز ، کولر ، کابینت ، سرویس بهداشتی و… ) که هر یک از موارد خود ممکن است باعث بروز اختلاف و مشکلات شود.

نکته چهارم :

بند بعدی قرارداد پیش فروش آپارتمان مشخصات فنی و معماری ساختمان  است . کاربری زمین، زیربنای کل ساختمان، تعداد طبقات، واحدها، نوع مصالح مصرفی ساختمان، نمای بیرونی، سیستم گرمایشی و سرمایشی باید ذکر گردد. می‌توان برای ضمانت اجرای این تعهدات عنوان کرد، ملک هر کدام از این شرایط را نداشته باشد . با توجه به نظر کارشناس از ثمن معامله کاسته می‌شود و یا خریدار حق فسخ معامله را دارد.

نکته پنجم :

بهای ملک و چگونگی پرداخت آن نیز امری است که باید با دقت و با جزییات در قرارداد پیش فروش آپارتمان اعلام شود. معمولاً بهترین شیوه ، الزام خریدار به پرداخت قسمتی از بها بر اساس مراحل پیشرفت کار است که با رسیدن به هر مرحله که زمان آن نیز در قرارداد پیش فروش آپارتمان تعیین می شود .  خریدار ملزم به پرداخت اقساط خود است؛ که در صورت عدم پرداخت فروشنده می‌تواند برای خود حق فسخ قائل شود و یا به صورت روزشمار خسارت تعیین گردد  . و یا به تعداد روزهای دیرکرد فروشنده نیز می‌تواند تحویل ملک را به تأخیر بیندازد.

نکته ششم :

مسأله دیگری که در تعهد تنظیم سند رسمی باید مورد توجه قرار گیرد . اینکه شخص متعهد و فروشنده آیا سند رسمی یا وکالت‌نامه رسمی از صاحب سند برای این امر دارد یا خیر؟ که در صورت منفی بودن پاسخ ، تعهد وی هیچ الزامی برای صاحب سند به وجود نمی‌آورد و این امر خود موجب مشکلات متعدد طرفین می شود.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع گردد جهت کسب اطلاعات بیشتر و پیش خرید واحدها با کارشناسان گروه انبوه سازان هوتن تماس حاصل فرمایید .

omid888

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x