خرید آپارتمان مازندران – پیش خرید آپارتمان در مازندران

دلایل مهاجرت و سرمایه گذاری در شمال

دلایل مهاجرت و سرمایه گذاری در شمال

با سلام و احترام خدمت همراهان همیشگی انبوه سازان هوتن، در این مقاله در مورد دلایل مهاجرت و سرمایه گذاری در شمال صحبت خواهیم کرد . امیدواریم بتوانیم اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرید .

در ادامه مطالب زیر را می خوانید :

 

مهاجرت به شمال کشور

مهاجرت و سرمایه گذاری به نواحی سرسبز و خوش آب و هوای شمال کشور بحثی است که امروز بیشتر از هر زمان دیگری اتفاق می افتد و توجه مردم و منابع خبری را به خود جلب کرده است که به شدت به این موضوع می پردازند .

مسائل مهمی وجود دارد که باعث شده است ساکنین استان های مختلف کشور به امر سرمایه گذاری، مهاجرت، سکونت موقت و یا حتی مسافرت به شمال کشور، تمایل بیشتری پیدا کنند و و این مناطق را انتخاب کنند .

لازم ب ذکر است در این مطلب، منظور از مهاجرت، انتقال کامل شهر و محل زندگی افراد از محل سکونت سابق به منطقه جدید است. به این معنی که برای مثال اگر فردی از استان تبریز به مازندران مهاجرت کند . محل سکونت او بطور کامل، استان مازندران می شود. پس می توان گفت طبیعی است به دنبال افزایش مهاجرت به شمال . شرایط صنعت ساختمان و بازار ملک دراین منطقه دستخوش تغییرات بسیاری خواهد بود.

با توجه به مطالب ذکر شده، می خواهیم بررسی کنیم که آیا مهاجرت مردم از دیگر مناطق به سمت نواحی شمالی و بخصوص مازندران، چه تأثیر مثبت یا منفی می تواند بر این استان داشته باشد ؟ هزینه ها، قیمت ها و جمعیت چه تغییری خواهند کرد ؟ این موضوع چه تأثیری بر قیمت ملک و مسکن در این مناطق میگذارد ؟

و چه چالش هایی برای این استان بوجود می آید ؟ و در کل می خواهیم در مورد مزایا، معایب و مشکلاتی که ممکن است در آینده برای این مناطق رقم بخورد صحبت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا این جوانب از مهاجرت به مازندران و شمال را بررسی کنیم.

مهم ترین دلایل مهاجرت به شمال 

از زمان های گذشته دیده ایم که مهاجرت از روستاها به شهرها برای شرایط زندگی بهتر و آسایش و دسترسی آسانتر خانواده ها به امکانات زندگی ، مرسوم بوده است. در صورتی که با گذشت زمان می بینیم به تدریج برعکس این مسئله اتفاق می افتد که به آن اصطلاحأ مهاجرت معکوس می گویند.

این مسئله یکی از بحران های هر جامعه و کشور به شمار می آید . که دولت هرچه سریع تر باید فکری برای آن بکند.آلودگی و ازدحام جمعیت در شهرهای بزرگ و صنعتی مثل تهران ، دلیل اصلی افزایش مهاجرت معکوس است.

همانطور که همه میدانیم، از اصلی ترین و مهم ترین دلایل مهاجرت به شمال کشور، شرایط اقلیمی ، آب و هوای مطبوع و طبیعت بکر و سرسبز و بارندگی کافی و دلپذیر این مناطق است .که نظر بسیاری از مردم ساکن در نواحی مرکزی و جنوبی کشور را به خود جلب می کند.

بدلیل همین شرایط بسیاری از بازنشستگان و افراد مسن ، شمال  را گزینه ی خوبی برای آرامش روحی و روانی، بهبود بیماریها و یا سلامت جسمی می دانند به همین دلیل این مناطق را برای ادامه ی زندگی انتخاب می کنند.

آب و هوای مازندران

آب و هوای مازندران

 دلایل مهاجرت به شمال :

همچنین با تغییر سبک زندگی ممکن است کاهش در هزینه ها و حتی درآمد بهتر بدلیل رونق بازار املاک، اتفاق بیفتد که مزیت هایی از مهاجرت و سرمایه گذاری در این مناطق به شمار می رود.

مهاجران بیشتر از مناطق شهری به مناطق روستایی با آرامش و طبیعت بهتر پناه می برند .که این موضوع، کاهش هزینه ها و زندگی ارزانتر و بی حاشیه تر را به دنبال دارد . در صورتی که در زندگی شهری با وجود امکانات کافی و دسترسی اسان به آن ها، هزینه های زندگی بسیار بیشتر از زندگی روستایی است. پس شرایط اقتصادی نیز می تواند یکی از دلایل مهاجرت به شمال کشور باشد.

 در کنار این عوامل، کم آبی دردیگر مناطق، و تبدیل کشور از شرایط نیمه خشک به خشک، دلیل دیگر مهاجرت مهاجران است . که با آمدن به مناطق شمالی از دغدغه ی کم آبی که مهم ترین نیاز زندگی بشر است بکاهند.

امروزه با ساخت بزرگراه ها وامکانات راه و ترابری و حمل و نقل، تسهیل در امر رفت و آمد جاده ای ، مهاجرت ، مسافرت ، و رفت و آمد به هر دلیل دیگری افزایش چشمگیری دارد.

دلایل مهاجرت به شمال

دلایل مهاجرت به شمال

در ادامه شرایط کرونا و محدودیت های جاده ای و قرنطینه ها نیز باعث شده مردم به فکر یک خانه ی دوم به صورت اجاره یا خرید بیفتند .  در تعطیلات و محدودیت ها از شلوغی و آلودگی شهرهای پرجمعیت خود فرار کنند . و به منطق شمالی با آب و هوای سالم تر پناه ببرند.

 در مجموع همه ی این عوامل دست به دست هم می دهند تا این مهاجرت ها و جابجایی ها روز به روز بیشتر رواج پیدا می کند .  مناطق شمالی طرفداران بیشتری پیدا می کنند.

مشکلات مهاجرت به مناطق شمالی

با افزایش مهاجران به سمت این مناطق و افزایش تقاضا در بازار مسکن، می تواند . باعث صعود چشم گیری در قیمت خرید و اجاره ی املاک و مسکن شود.

 همچنین با سرازیر شدن مهاجران و افزایش جمعیت هر شهر یا استان، موجبات آلودگی های زیست محیطی مثل آلودگی هوا، جنگلها و مراتع سرسبز و دریا و سواحل فراهم می شود .که تلاش در این زمینه باید چند برابر شود تا شاید این صدمات جبران شود.

به دنبال افزایش مهاجرت به شهرهای شمال کشور، برای پاسخ به نیازمسکن مهاجران، بسیاری از مراتع، جنگل ها ، شالیزارها و باغات تبدیل به مناطق مسکونی و ویلا و آپارتمان میشوند .

به گفته ی کارشناسان  در ده سال آینده با افزایش صد درصدی جمعیت در شمال کشور و بحران کسب و کار به دلیل حذف کشاورزی از کسب و کار در این مناطق روبه رو هستیم.

آلودگی هوا و محیط زیست از دیگر پیامدهای کاهش جنگل ها و آسیب محیط زیست است.

از عوامل دیگری که نوعی مشکل برای مهاجران به شمار می آید، تغییر سبک زندگی است .تغییر افراد و محیط با آداب و رسوم متفاوت ، عقاید متفاوت از محل سکونت سابق، فرهنگ ، گویش و الگوی رفتاری مردم شمال کشور است .که مطمئنأ تا به سازگاری با افراد و محیط برسند، برای آن ها نوعی دغدغه به شمار می آید.

 

دلایل سرمایه گذاری در شمال

سرمایه گذاری در شمال

سرمایه گذاری در شمال

یکی از دلایل مهاجرت و سرمایه گذاری در شمال ، تقاضا برای مسکن است . چه به صورت ویلا و چه به صورت آپارتمان و یا حتی زمین برای ساخت خانه، افزایش می یابد. این موضوع صنعت ساخت و ساز، ویلاسازی، خرید و فروش ملک، آپارتمان و ویلا را تحت تأثیر قرار می دهد.

اکثر مهاجرت ها از کلان شهرها مانند تهران، شیراز، اصفهان و خوزستان به مازندران اتفاق می افتد که خوانواده هایی که تمکن مالی دارند با خرید ویلا در مناطق بکر شمالی. خانواده هایی با تعداد کمتر و شرایط متوسط به آپارتمان هم برای سکونت بسنده می کنند.

 حالا سوال این است که آیا صنعت ساختمان و ویلاسازی وهمچنین بازار املاک مازندران و مناطق مهاجرپذیر اطراف. توانایی پاسخ به این حجم از تقاضا را دارند یا خیر؟ آیا می توانند به نیاز این مهاجرین در زمینه ملک و مسکن . بدون اینکه به مردم بومی این مناطق آسیبی وارد شود و یا تحت فشار باشند، پاسخ دهند یا خیر؟

باید بگوییم اگر قرار باشد در بحث مهاجرت به شمال ، جمعیت یک منطقه محبوب افزایش پیدا کند . تراکم جمعیت آن منطقه بالا رود، مطمئنأ به زودی با مشکل تأمین مسکن مواجه خواهد شد. به همین دلیل انبوه سازان باید به فکر ساخت ویلا و خانه های شهرکی با تعداد زیاد برای مهاجرین باشند .  به دنبال این مسئله، بازار زمین هم در این مناطق دستخوش تغییرات می شود.

مهاجران بیشتر از زمین به دنبال ویلا و آپارتمان هستند . و تقاضای زمین بیشتر از طرف سازندگان و افراد بومی بالا می رود .که نتیجه می گیریم در این شرایط علاوه بر ویلا و آپارتمان، زمین های شمال نیز تبدیل به فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری برای افراد بومی و حتی غیر بومی می شوند.

خرید ایده آل مسکن :

اگر به دنبال مسکن برای سکونت و یا سرمایه گذاری هستید در تمامی مراحل،از قدم اول تاثبت سند. انبوه سازان هوتن در کنار شماست تا یک خرید مطمئن داشته باشید.

انبوه سازان هوتن یک مجموعه ی انبوه ساز با سابقه ی درخشان در صنعت ساختمان در استان مازندران و شهرستان قائمشهر، که توانسته است به نیاز همه ی مشتریان با سلایق و اولویت های متفاوت پاسخ مثبت دهد و در تآمین نیازهای مردم در این زمینه نقش ویژه ای داشته باشد .

خرید ایده آل مسکن در شمال :

پروژه های این مجموعه در بهترین مناطق از شهر انتخاب شده علاوه بر مردم عزیز بومی، برای مهاجران محترم نیز گزینه ی مناسبی برای زندگی و سرمایه گذاری است .ساختمان های هوتن دارای مزایای رفاهی و امکانات به روزهستند .  به دلیل فاصله ی ۳۰ دقیقه ای بادریا و ۱۵ دقیقه ای باجنگل های سرسبز،مورد توجه مهاجران نیزقرارگرفته اند. بیشترین ساخت و سازهای هوتن در شهر قائمشهر است  .

که به دلیل انکه شاهراه استان است با تمام مناظر زیبای استان کمترین مسافت را دارد. مثلا اگر قصد رفتن به دریا و یا جنگل را داشته باشید چندین گزینه ی انتخابی پیش روی شماست .که در انتخاب و تنوع در آن ها به شما کمک می کند.

اگر به دنبال سرمایه گذاری در شمال هستید . می توانید با خرید آپارتمان های انبوه سازان هوتن به آنچه می خواهید، برسید.

آپارتمان های هوتن با امکانات رفاهی از جمله، دیوارها و درب و پنجره های دو جداره، سیستم برق اضطراری، سیستم جاروبرقی مرکزی، سقف کاذب در واحدها و پارکینگ، آبنما در پارکینگ، آلاچیق، درب های ضدسرقت و ایمن، جانمایی پکیج، اتاق بازی و سرگرمی و …. که امنیت و آسایش شما را تضمین می کند تا خریدی مطمئن داشته باشید .

برای خرید آپارتمان های هوتن، از طریق سایت و یا شماره های درج شده با ما در ارتباط باشید. کارشناسان ما بصورت شبانه روزی آماده ی ارائه مشاوره به شما عزیزان هستند.

omid888

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x