خرید آپارتمان مازندران – پیش خرید آپارتمان در مازندران

آلاچیق!

آلاچیق!

Table of Contents

آلاچیق یا کلاه ‌فرنگی یا تارَم سازه‌ای چوبی یا فلزی است و مکانی برای دور همی های خانوادگی و دوستانه می باشد، که فضایی آرامش بخش و چشم اندازی زیبا دارد. نام فارسی این سازه تارم است که در متون قدیمی بیشتر به صورت طارم نوشته شده ‌است ولی امروزه واژه آلاچیق که واژه‌ای ترکمنی است رواج بیشتری دارد. این سازه می تواند هم از جنس پارچه، فلز، سنگ و حصیری باشد، که به عنوان فضایی سر پوشیده در یک فضای سبز مانند روف گاردن، محوطه باغ، ویلا، باغچه و  …. می­باشند. آلاچیق های چوبی زیبایی منحصر به فردی داشته و با طبیعت کاملا همگون هستند، اما به این معنا نیست که متریال های دیگر را کنار گذاشته و از طرح ها و مدلهای جدید استقبال نکنیم. آلاچیق فلزی از همین دسته است که اگر به جای درست و به صورت اصولی اجرا شود، حتی می تواند از نمونه های چوبی کاربردی تر و زیباتر هم باشد. این امر مستلزم این است که شناخت بیش تری از این مدل آلاچیق ها پیدا کرده و اطلاعات کافی در مورد آن ها داشته باشیم.

آلاچیق فلزی

 آلاچیق های فلزی و آلومینومی می توانند نسبت به نمونه های چوبی مزایای خوبی داشته باشند که موجب برتری آن ها خواهد شد. یکی از این مهم ترین این مزایا وزن کم تر و انعطاف پذیری آن است.

از مزایای دیگر آلاچیق های فلزی می توان به این اشاره کرد که، در هر آب و هوایی قابل استفاده بوده و می توانند با طرح ها و مدل های متنوع، از سنتی تا مدرن شکل بگیرند. این سازه ها که به صورت مکانیکی نیز طراحی می شوند و  می توانند محدوده بسیار وسیعی را پوشش بدهند.

انبوه سازان

آلاچیق فلزی

آلاچیق چوبی

آلاچیق‌های چوبی از مزایای دیگر سازه‌های چوبی بهره‌مند هستند. آلاچیق چوبی دارای ظاهری کلاسیک بوده و مطابق محیط اطراف و سلیقه شما می‌توانند رنگ آمیزی شوند. اما آلاچیق‌های چوبی نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند. زیرا که وجود شرایط آب و هوایی مختلف و قرار گرفتن بدنه آلاچیق در برابر هوا می‌تواند سبب پوسیده شدن، پیچیدگی و یا ترک خوردن چوب آن شود.

انبوه سازان

آلاچیق چوبی

آلاچیق سنگی

آلاچیق سنگی با طراحی ظریف و نقوش زیبا سبب افزایش جذابیت فضای باز اطراف خود شده و از ماندگاری بالایی در شرایط آب و هوایی مختلف برخوردار است. از این رو می‌توان از آلاچیق‌های سنگی به راحتی و به شکلی طولانی مدت استفاده نمود.

انبوه سازان

آلاچیق سنگی

آلاچیق قابل حمل

بسیاری از افراد فضا و هزینه مورد نیاز جهت نصب آلاچیق‌های دائمی را ندارند. از این رو آلاچیق‌های قابل حمل گزینه‌ای ایده آل و اقتصادی برای این دسته از افراد است. آلاچیق‌های قابل حمل نسبت به آلاچیق‌های دائمی ارزان‌تر بوده و در صورت نیاز می‌توان به راحتی آنها را از جایی به جایی دیگر منتقل نمود. از طرفی نصب این نوع از آلاچیق‌ها نیز بسیار آسان است.

انبوه سازان

آلاچیق قابل حمل

آلاچیق های ترکیبی

بیشترین نوع آلاچیق‌های از این نوع بوده و در ساخت آن‌ها از مواد اولیه مختلف مانند : آهن، چوب، آلمینیوم، شیشه، سرامیک، سفال و … استفاده می‌شود. به دلیل زیبایی ظاهر و دوام بالا ، این نوع از آلاچیق‌ها دارای بیشترین کاربرد بوده و بسته به نوع محیط، میزان مواد اولیه مورد استفاده در آن‌ها متفاوت می‌ باشد. آلاچیق‌های ترکیبی در ویلا و باغ‌های شخصی، پارک‌های شهری، جنگل‌ها و سواحل و… کاربرد داشته و در کنار ظاهر شیک و زیبا، از دوام و طول عمر بالایی نیز برخوردار هستند.

انبوه سازان

آلاچیق ترکیبی

omid888

دیدگاهتان را بنویسید